"Przyjechaliśmy odszukać ciało ojca". Poruszająca historia ze Śląska

34

Tragiczny finał poszukiwań. Grupa Specjalna Płetwonurków Rzeczypospolitej Polskiej wydobyła z jeziora w Dąbrowie Górniczej ciało żeglarza. 54-letni mężczyzna zaginął dwa tygodnie temu. Nurkowie prowadzili akcję na prośbę rodziny.

"Przyjechaliśmy odszukać ciało ojca". Poruszająca historia ze Śląska
Płetwonurkowie ze Szczecinka (WOPR Szczecinek)

Do tragicznego wypadu na łódce doszło w sobotę 9 października około godziny 13 na jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie). Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o osobie topiącej się w zbiorniku wodnym.

Wypadł z katamaranu i zaczął się topić

Około 150 metrów od brzegu pływak zaczął wołać o pomoc. O zdarzeniu powiadomił nas przechodzień — przekazał wówczas portalowi tvn24.pl aspirant Stefan Flasza z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej.

Służby przyjechały na miejsce po kilkunastu minutach, ale tonący zniknął już świadkom z oczu. W związku z tym akcja ratunkowa zamieniła się w akcję poszukiwawczą. Została jednak szybko wstrzymana ze względu na zapadający zmrok.

Historia chwytała za serce

Dwa tygodnie później do Grupy Specjalnej Płetwonurków RP zwrócił się syn zaginionego 54-letniego żeglarza. Na prośbę rodziny poszukiwania zostały wznowione. Jak mówią nurkowie, historia, jaką przez telefon opowiedział syn żeglarza, chwytała za serce.

Nie odważyłem się przerwać i wydusić z siebie słowa. Przyjechaliśmy odszukać ciało ojca dwóch synów i żeglarza z pasją, szkutnika i człowieka kochającego wodę i żagle – opowiadał Maciej Rokus z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP.

Akcja nie była łatwa

Nurkowie podkreślają, że akcja poszukiwawcza nie była łatwa przez duża głębokość, słabą widoczność w wodzie i duży teren do sprawdzenia. Zapewniał jednak, że będą kontynuować akcję do skutku. Niestety finał był tragiczny — tego samego dnia wyłowili z wody ciało zaginionego mężczyzny.

Zobacz także: Prawie "ziemia obiecana". Byliśmy w niemieckim ośrodku dla migrantów
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić