Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Putin nie kryje frustracji. Zarządził ogólnokrajowe wolne od pracy

Podziel się

Po raz kolejny w Rosji odnotowano rekordową liczbę ofiar COVID-19. W sobotę ministerstwo zdrowia poinformowało o 1075 kolejnych przypadkach śmiertelnych w ciągu ostatniej doby. Władze przygotowują się do zamknięcia miejsc pracy w całym kraju na siedem dni, aby spowolnić pandemię.

Putin nie kryje frustracji. Zarządził ogólnokrajowe wolne od pracy
Rosja z coraz większą liczbą zgonów. (Getty Images)
bETiqDYR

W sobotę Rosja zgłosiła rekordową liczbę 1075 zgonów z powodu COVID-19. Łącznie ofiar jest już ponad 229 tys., co sprawia, że kraj ma najwyższą śmiertelność w Europie. Dane agencji statystycznej Rosstat są bardziej niepokojące, bowiem pod koniec sierpnia poinformowano o śmierci 400 tys. osób.

Rosjanie nie chcą się szczepić

Pomimo licznych próśb prezydenta Władimira Putina i szerokiej dostępności szczepionki Sputnik V, tylko 36 proc. Rosjan jest w pełni zaszczepionych. Władze zdecydowały zatem, że od 28 października do 7 listopada Moskwa zostanie zamknięta, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

bETiqDYT

Władimir Putin zarządził również ogólnokrajowe płatne wolne. Od 30 października do 7 listopada wszystkie usługi, które nie są uważane za niezbędne zostaną zamknięte. Kreml zapowiedział, że prezydent również nie będzie podróżował w tym czasie i odwoła wszystkie swoje spotkania.

Putin stwierdził, że wysoka śmiertelność jest powiązana z niskim wskaźnikiem szczepień i wezwał Rosjan do wykazania się "odpowiedzialnością". Sputnik V, który jest dostępny w Rosji jest używany także w dziesiątkach innych krajów. Na razie nie został zatwierdzony ani przez UE ani Światową Organizację Zdrowia.

Zobacz także: "To może obalić rząd PiS". Poseł Nowej Lewicy nie ma wątpliwości
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETiqDZu
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić