o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Rafał Trzaskowski nie pozostawia złudzeń. Chodzi o Marsz Niepodległości

16
Podziel się

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie chce dopuścić do organizacji Marszu Niepodległości. Niczego nie zmieniła decyzja warszawskiej prokuratury, która uznała, że nie ma podstaw do delegalizacji stowarzyszenia odpowiadającego za to wydarzenie.

Rafał Trzaskowski nie pozostawia złudzeń. Chodzi o Marsz Niepodległości
Rafał Trzaskowski (PAP, Adam Warzawa)
bESVBvlx

Prokuratura nie dała zielonego światła na delegalizację Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W uzasadnieniu podano, że "działalności Stowarzyszenia nie cechuje nienawiść rasowa i narodowościowa. Analiza dokumentów Stowarzyszenia prowadzi do wniosku, że cele Stowarzyszenia i jego działalność polegają na promocji postaw i zachowań patriotycznych. Celem Stowarzyszenia jest m.in. promowanie obchodów Święta Niepodległości".

Jasno mówię o tym, że będziemy się dalej zwracać o to, żeby te organizacje nie mogły funkcjonować w polskiej przestrzeni społecznej - mówił z kolei Rafał Trzaskowski podczas wizyty w Sopocie.
bESVBvlz

Marsz Niepodległości. "Widzieliśmy te burdy"

Rafał Trzaskowski zaznaczał również, że "ma nadzieję, że prokuratura tutaj nie będzie się kierowała politycznymi wskazówkami, tylko będzie podejmowała decyzje w oparciu o polskie prawo".

Uważam, że na ulicach miasta, Warszawy, która tak została doświadczona przez wojnę, nie ma miejsca na propagowanie haseł, które mają wszystkie znamiona haseł faszystowskich, że nie ma miejsca na symbole i takie zachowania, których świadkami byliśmy choćby podczas ostatnich dni, kiedy zagłuszane były bohaterki powstania warszawskiego - podkreślał, cytowany przez tvp.info.
bESVBvlF

Trzaskowski informował również, że na razie miasto nie otrzymało zgłoszenia dot. tegorocznego Marszu Niepodległości. - 11 listopada to jest święto nas wszystkich i nie może być tak, że rządzący oddają to święto w ręce ugrupowań, które są nacjonalistyczne i że pozwalają, żeby tak ważne święto dla nas nie było organizowane choćby przez rządzących, tylko przez narodowców - kontynuował.

Jak to się kończy, widzieliśmy rok temu, widzieliśmy te burdy - podsumował.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESVBvma
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Zima
miesiąc temu
Ja widziałem nie rok ale kilka i kilkanaście.co lewacy wyprawiali.Wlacznie z biciem i pakowaniem.
Hjnjhj
miesiąc temu
Niech idzie czajkę lepiej naprawiać
koko_wawa
miesiąc temu
PIS i PO to lewica ktora rzadzi i niszczy polske od 89
bESVBvmb
lplp
miesiąc temu
zrobie wszystko zeby wkurzyc tego homosia czaskowski i pojde na marsz za to ze podwyzsza czynsze tak jak PIS i ze robi wszystko by utrudnic jazde samochodem po warszawie.
Dzinga
miesiąc temu
Ja tam idę z szalikiem polski i będziemy robić hail Hitler . Podobno są tam fajne chłopaki
Leon Z
miesiąc temu
Nigdy nie chodziłem na ten głupi marsz, ale jeśli to wkurzy tego ćwoka Czaskoskiego, to tym razem pójdę.
Lolek
miesiąc temu
Według PO i Trzaska w Polsce jest miejsce tylko na komunę z eurosojuzu bo nawet liberałowie przestają istnieć . General Gubernator Tusk zadba o to po ( może?) wygranych wyborach ale to dopiero za dwa lata do tego czasu komuna gospodarczo padnie przez swoje bezsensowne reformy klimatyczne!!!
roza
miesiąc temu
Jak by miał być marsz LGBT to szybko by się zgodził ten wodogłowiec...
drixx
miesiąc temu
Rafał możesz na nas liczyć. Pójdziemy na Marsz !
007
miesiąc temu
czyli święto niepodległości to święto faszystowskie,a ci co tam idą to faszyści, POlacy się doigrali :D ciekawe co na to Włosi :D
no tak
miesiąc temu
Ciekawe kiedy wreszcie Trzasowski na spółkę z Tuskiem otwarcie powiedzą że mamy zakaz być Polakami i zakaz mówienia po polsku? Już to przeżywaliśmy i to przez 120 lat. Dalej nikt nie widzi tego zdradzieckiego planu? Gdyby nie ci zdrajcy Bruksela nadal nie wiedziałaby gdzie jest wschodnia granica UE, a dzięki tym psom mają temat do dyskusji aby przykryć swoje złodziejstwo i korupcję.
654321@
miesiąc temu
To jest święto Narodowe nas Polaków, Polski i żaden Trzaskowski, furr Tusk vel Oskar, nie zabronii! Ba, nawet żaden Wasz sąd nie ma prawa zabronić, naruszyłby Konstytucję RP, ustawy RP, Kartę Podstawową UE!
🤣🤣🤣
miesiąc temu
Uwaga dla chetnych:w przypadku zgloszenia w udziale w marszu,na czele pochodu nalezy zgłosić sie do organizatora,warunkiem udzialu jest zrobienie galy bakiewiczowi
bESVBvlT
el-ka
miesiąc temu
A co,potem ma sprzątać Warszawę. Jakie to koszty. Niech sobie podpalenie własne mieszkania.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić