o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KOZ
|

Rezolucja w sprawie Polski i wyroku TK przyjęta. Miażdżąca przewaga głosów

536
Podziel się

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce. "Za" głosowało aż 502 europosłów. Była to ich odpowiedź na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który uznał wyższość prawa krajowego nad unijnym. Jednocześnie PE wezwał do zablokowania wypłat unijnych środków.

Rezolucja w sprawie Polski i wyroku TK przyjęta. Miażdżąca przewaga głosów
Parlament Europejski; Unia Europejska (Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, Diliff)
bESVwzFh

Trybunał Konstytucyjny 7 października ogłosił, że prawo krajowe jest nadrzędne nad unijnym. Jednocześnie uznano, że wszystkie zapisy traktatu, które zakwestionował premier Mateusz Morawiecki, są niezgodne z konstytucją. Wywołało to poruszenie w Parlamencie Europejskim.

Doprowadziło to do debaty w PE, która odbyła się we wtorek. Premier Morawiecki zapewnił wtedy, że Polska chce pozostać częścią Unii Europejskiej. To nie przekonało jednak parlamentarzystów.

bESVwzFj

Ogłoszono rezolucję dotyczącą praworządności w Polsce. Przygotowało ją pięć frakcji: Europejska Partia Ludowa, Socjaliści i Demokraci, Zieloni, Odnowić Europę, a także Lewica. Parlamentarzyści nazwali decyzję Trybunału "zamachem na wspólnotę wolności".

Rezolucja ws. Polski przyjęta. Uznanie dla protestujących

W czwartek rezolucja została przyjęta. "Za" opowiedziało się aż 502 europosłów, przeciw było 153, natomiast 16 wstrzymało się od głosu. Parlamentarzyści z Brukseli wyrazili podziw wobec osób, które wyszły na ulice i uczestniczyły w masowych protestach po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

bESVwzFp

Parlament Europejski może na Polskę nałożyć kary. Rozporządzenie przyjęte w grudniu ubiegłego roku umożliwia bowiem zawieszenie wypłat z budżetu UE na rzecz państw, w których praworządność jest zagrożona.

Zobacz także: Kontrowersyjny projekt. Polityk PiS: warto nad nim popracować
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESVwzFK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(536)
Marko
miesiąc temu
Cóż a więc ktoś w UE rękami nieświadomych europosłów,.działających pod wpływem emocji dąży do rozpadu Unii. Unia się rozpadnie z hukiem. Może taki był plan. To kiedy ta wojna i kto z kim będzie wojował? Na.kryzys finansowy i utratę kontroli nad światowymi finansami rozwiązaniem była zawsze wojna.
Lenka
miesiąc temu
Ja tam z jednej strony się cieszę ... ciekawe ile teraz będa ludzie mogli kupić za to swoje 500+ jak wszystko pójdzie w góre o 50% no bo przecież na rozdawnictwo trzeba uzbierać od podatników. Pomagała Unia, Unia nie pomoże to złozymy się wszyscy.
Paweł
miesiąc temu
Dla tych co myślą że Unia to zło ,zobaczymy jak będziecie płakać jak wywalą nas z uni i nie będzie pieniedzy na wasze sociale ciekawe co wtedy będziecie mówić... Banda idiotów dać wam kilka złotych co miesiąc to byście za to własnych rodziców sprzedali !! Przez takich ludzi jak wy jest w Polsce tak jak jest
bESVwzFL
Unia
miesiąc temu
okradła Polske na wnuczka Tuska
Abbbbbb
miesiąc temu
Unia jest praworządna hahaha z której strony jak ktoś ma inne poglądy to niepraworzadny i TO JEST PRAWORZĄDNOŚCI W WYDNIU UNII 🤬😭😭😭😭
stoik
miesiąc temu
zamiast wypisywać takie bzdury trzeba się trochę dokształcić
PYTAM ❓
miesiąc temu
ps PRZYPOMINAM że PIS w zaledie 5 lat podwoił zadłużenie Polski do 1 biliona 500 mld zł , mało ??? komu teraz nakleicie łatkę złodzieja ???
PYTAM ❓
miesiąc temu
PIS to dobrzy rewolucjoniści i fermenciarze , ale na pewno nie reformatorzy . Autokratyczny rząd i my na to pozwalamy ?? przecież PRL już było , NIE PAMIĘTACIE ??? początek był jako tako a potem ???
Anna
miesiąc temu
Czyli Unia Europejska uprawia politykę kija i marchewki Marchewka pieniędzy jak zrobisz co chcą i kij w plecy jak nie zrobisz co chcą.
Wrocek
miesiąc temu
Julia Przyłębska nie ma czasu na orzekanie bo musi narobić bigosu na jutro dla Kaczyńskiego.
janowiecki
miesiąc temu
PIs ma gdzieś wszelkie zasady praworządności i demokraci, umią tylko dokonać demolki i pluć.
Święta Madonn...
miesiąc temu
Polski TK za Przyłębskiej jest tak samo niezależny politycznie jak i TVP czy całe media publiczne za Kurskiego. Tak samo polskie TK rzetelnie rozpatruje sporne sprawy jak i TVP prezentuje te sporne sprawy. Kto w to wierzy ten sam sobie szkodzi.
Daniel 36
miesiąc temu
Typowy PIS : rozwalili się w Smoleńsku, winny Tusk. Duda miał wypadek jako prezydent i wpadł do rowu jadąc limuzyną, winny Komorowski. Opanowali TK i inne instytucje sądownicze najwyżej w hierarchii, nie przestrzegają konstytucji, prowadzają się z sędziami którzy orzekają w ich sprawie, winny kto? Tusk. Można tak jeszcze wymieniać.
bESVwzFD
Aleksander
miesiąc temu
Towarzysz MAOwiecki jak zwykle "wygrał". Co się nie wydarzy to i tak opowie propaganda towarzysza Kurskiego
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić