aktualizacja 

Rosjanie okradają nawet swoich. Rozmowa przechwycona

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przechwyciła kolejne rozmowy telefoniczne rosyjskich najeźdźców. Na jednej z nich żołnierz skarży się, że wszystkie jego rzeczy, które zostawił w obozie na Białorusi, zostały skradzione... przez innych rosyjskich żołnierzy. Jak mówi, zabrali nawet jego legitymację wojskową.

Rosjanie okradają nawet swoich. Rozmowa przechwycona
Rosyjscy żołnierze okradają swoich kolegów (EPA, PAP)

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy regularnie przechwytuje rozmowy, na których rosyjscy żołnierze opowiadają przez telefon swoim bliskim, jak sytuacja w Ukrainie wygląda w rzeczywistości, a nie jak opisują ją państwowe media propagandowe.

Okradają swoich kolegów

W niedzielę SBU podzieliła się kolejnym nagraniem, na którym rosyjski żołnierz opowiada, jak "przedstawiciele drugiej armii świata" traktują się nawzajem. Okazuje się, że kradną prywatne rzeczy innych rosyjskich żołnierzy. - Myślicie, że rosyjskie wojsko plądruje tylko nasze domy? Nie, okradają nawet swoich! - przekazała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

Na nagraniu zrozpaczony żołnierz opowiada żonie, że dowództwo kazało im zostawić legitymację żołnierską i paszport w obozie na Białorusi, skąd najeźdźcy wyruszyli do Ukrainy. Kiedy wrócili, okazało się, że cały obóz został okradziony.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Żołnierz jest przekonany, że plądrują obozy "żołnierze z 1. batalionu". Żona zapytała, co się stało z wojskowym, który miał pilnować ich rzeczy. - Był, ale potem sp***olił do Petersburga, i gdzieś tam zniknął — odpowiedział Rosjanin.

Żona mówi, że w jakiś sposób przekaże pieniądze żołnierzowi, ale nie wie jak tak zrobić, bo "wszystko ma w gotówce", a "w Rosji dzieje się "rozp**dol". - Byłoby lepiej, gdybyście byli tutaj — podsumowuje żona. Cała rozmowa jest przesiąknięta wulgaryzmami i przekleństwami, co świadczy o silnym oburzeniu.

Zobacz także: Białoruś dołączy do wojny w Ukrainie? "To już się dzieje"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić