aktualizacja 

Skazany za stosunek, którego nie było? Szokujące ustalenia z Wielkopolski

185

Sąd w Poznaniu skazał 17-letniego Adama za współżycie z 14-letnią dziewczyną. Jak podkreśla "Głos Wielkopolski", nastolatek miał trafić za kraty na dwa lata bezwzględnego więzienia, jednak apelację złożył adwokat Adama, który ma poważne alibi. W czasie, kiedy miało dojść do stosunku, Adam był w szkole, co potwierdzają obecności w dzienniku lekcyjnym. We wtorek (27 luty) rozpoczął się proces odwoławczy w tej sprawie.

Skazany za stosunek, którego nie było? Szokujące ustalenia z Wielkopolski
17-latek skazany za seks z 14-latką. Uratują go wpisy w dzienniku? (PAP, Adam War�awa)

O całej sprawie jako pierwszy poinformował "Głos Wielkopolski". Wydarzenia miały miejsce w 2019 i 2020 roku. Oskarżonym jest Adam, który w momencie rzekomego współżycia miał 17 lat, a jego partnerka 14.

Cała sprawa wyszła na światło dzienne... w szkole. 14-letnia dziewczyna zapytała swoją nauczycielkę od lekcji biologii o aborcję i ciążę. Wówczas miała jej się przyznać, że miedzy nią i Adamem doszło do stosunku.

Kilka lat temu sąd po zaledwie 15 minutach procesu wymierzył mu karę 2 lat bezwzględnego więzienia. Chłopaka nie było na rozprawie, nie miał także możliwości obrony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kostrzyn nad Odrą. Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

Jak podkreśla wspomniane źródło, z pomocą Adamowi przyszedł mecenas Jakub Antkowiak, który podpowiedział mu, co może jeszcze zrobić w tej sprawie, by walczyć o sprawiedliwy proces. W październiku 2023 roku sąd ponownie uznał, że chłopak jest winny i skazał go na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Oskarżony broni się przed zarzutami

Gdy Adam przedstawił swoją wersję zdarzeń, sprawa nabrała nowego tempa. W czasie, gdy miało dojść do rzekomego seksu w piwnicy, nastolatek był w szkole - co wynika z dziennika zajęć lekcyjnych.

Adam zaprzeczył także, by doszło między nim a Moniką do stosunku, a wszystkie oskarżenia są nieprawdziwe.

W związku z nowymi faktami w sprawie, we wtorek (27 lutego) rozpoczął się proces apelacyjny w tej sprawie. Obrona Adama podkreśla, że liczy na uniewinnienie chłopaka, który nigdy nie miał konfliktów z prawem.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić