Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
mmc
|

Śledztwo w sprawie podpisów dla Rafała Trzaskowskiego. Przesłuchano 6 osób

46
Podziel się

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o podpisy poparcia kandydatów przed wyborami prezydenckimi. Grupa Trzaskowskiego miała zacząć zbierać podpisy przed ogłoszeniem daty wyborów i zarejestrowaniem komitetu.

Śledztwo w sprawie podpisów dla Rafała Trzaskowskiego. Przesłuchano 6 osób
Rafał Trzaskowski 27.08.2020 (PAP, Rafał Guz)
bEUYegtN

Radni PiS złożyli doniesienie do prokuratury. Podpisy pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego miały być zbierane już w maju, czyli przed oficjalnym zarejestrowaniem kandydata KO i wyznaczeniem daty wyborów. Podobno w tym czasie można było złożyć podpisy już w dwóch biurach.

Trzaskowski potrzebował minimum 100 tys. podpisów. Wszystko z powodu zmiany kandydata KO, prezydent Warszawy zastąpił na liście wyborczej Małgorzatę Kidawę-Błońską. Trzaskowski zdobył ok 1,6 mln podpisów, które musiałby zebrać w ciągu 6 dni. To tak, jakby listę podpisała niemal cała Warszawa.

bEUYegtP
To duża rzecz. W życiu złożyłem wiele doniesień i przeważnie nic z tego nie wynikało. W tym przypadku prokuratura się zainteresowała, co znaczy, że wygląda to poważnie podaje WP Wiadomości powołując się na rozmowę Marka Borkowskiego z TVP Info.

To właśnie poseł Borkowski zdradził, że prokuratura wszczęła już śledztwo. Jeśli okaże się, że podpisy faktycznie były zbierane wcześniej, taki czyn może być karany nawet więzieniem.

bEUYegtV
Zobacz także: Roman Giertych o ruchu Rafała Trzaskowskiego: to jest nie do zrobienia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUYeguq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
,ti@
rok temu
A o awarii w Warszawie ani mru mru!
tfu
rok temu
Oczywiste, że zbierał podpisy tylko w te parę dni, chociaż jego rywal miał na to pół roku, a teraz polowanie na czarownice, żeby ludziom obrzydzić Trzaskowskiego, bo za dużo ludzi go polubiło i zagraża interesom PIS, już ich korci do obwinienia za partactwo Czajki właśnie obecnego prezydenta, a nie poprzedników, co to spartolili. Na wymioty mnie zbiera giga-obłuda oskarżycieli.
Anastazja
rok temu
Sprawiedliwość jako wyraz, straciło swoje znaczenie, ja już od dawna kojarzę je z niesprawiedliwoścą.Coś się dzieje z naszą moralnością.
bEUYegur
Wyborca
rok temu
A kiedy będzie śledztwo w sprawie respiratorów i maseczek Szumowskiego ❓
POlemika
rok temu
Znowu Trzaskowski wysyła pozdrowienia Zdanowskiej pezez Wisłę.
Pisobeton
rok temu
A kiedy przesłuchania w aferze dewelopera Jarosława?
wiadomo!
rok temu
jeżeli chodzi o opozycje to prokuratury poganiać nie trzeba! W podskokach, i każdy pretekst dobry!
HHDD1951🤩🤩
rok temu
Po uratowało go od śmierci glodowej
F-16
rok temu
Nie legalnie zbierał POdpisy i nie legalnie wypuszcza scieki do Wisły
xxx
rok temu
Tan zbierał podpisy od ludzi żywych. Nie to co tatuś pewnego pana co miał podpisy od ludzi zmarłych. Kto myśli ten wie o kogo chodzi.
Netpl
rok temu
Gdzieś siostry zakonne swoim podopiecznym kazały zakreślać konkretnego kandydata na prezydenta - nie słychać żeby ktoś się tym zajmował.
szkonmak
rok temu
Dajcie Rafałowi spokój. Chłopisko wrócił z urlopu, a tu Czajka zasila Wisłę i Bałtyk swoimi zawartościami. Od poniedziałku Rafałek idzie na L-4.
😠😠😠
rok temu
Duda nieuczciwe wygrał wybory.
bEUYeguj
kolo
rok temu
schodza na psy a swoje umarzaja to PRL bis widocznie ich wyborcy lubia byc pod butem i pracowac na nich,wolnosci im nie potrzeba
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić