Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
EKO
|

Słowacja. Horror w Tatrach. Między turystów weszła niedźwiedzica z młodymi

85
Podziel się:

Do niebezpiecznej sytuacji doszło po słowackiej stronie Tatr. Między spacerujących po centrum turystycznym ludzi nagle weszła niedźwiedzica. Nie była sama – towarzyszyły jej młode. Zwierzę śmiało podchodziło do turystów.

Słowacja. Horror w Tatrach. Między turystów weszła niedźwiedzica z młodymi
Turyści przeżyli prawdziwe chwile grozy. W centrum turystycznym pojawiła się niedźwiedzica, na dodatek z dwoma niedźwiadkami (kadr z RTVS)

Jak wynika z relacji RTVS, do spotkania z niedźwiedzicą doszło na Hrebienioku. Jest to centrum turystyczne Starego Smokowca po słowackiej stronie Tatr.

Niedźwiedź w Tatrach. Słowaccy turyści stanęli oko w oko z samicą i młodymi

Niedźwiedzica była wyraźne zainteresowana turystami. Ci starali się zachować możliwie największy dystans od dzikiego zwierzęcia lub zamierali w bezruchu, aby nie zwracać na siebie jego uwagi.

Strach turystów był tym większy, że niedźwiedzicy towarzyszyły młode. Istniało ryzyko, że dzikie zwierzę uzna ludzi za zagrożenie dla potomstwa i zaatakuje. Jednemu z turystów udało się zarejestrować zdarzenie na nagraniu, które później przedstawiła słowacka telewizja.

Zobacz także: Zobacz też: Nieoczekiwany gość na drodze. Nagranie z Bieszczad

Wizyta niedźwiedzia w centrum turystycznym nie pozostała bez reakcji. Sprawą zajęli się członkowie zespołu interwencyjnego ds. niedźwiedzi z Państwowej Agencji Ochrony Przyrody. Jaroslav Slašťan, jego przedstawiciel, podkreślił, że zachowanie dzikich zwierząt może być nieprzewidywalne. Zaapelował, aby w razie spotkania nie podchodzić, nie zaczepiać ani nie robić sobie zdjęć z niedźwiedziem.

W sprawie zabrał głos również rzecznik Ministerstwa Środowiska Republiki Słowackiej. Wyraził zaniepokojenie, że niedźwiedzica przestała się bać ludzi do tego stopnia, że weszła między turystów. Zaznaczył, że mimo braku agresji ze strony dzikiego zwierzęcia, należy mieć się na baczności.

Mimo że (niedźwiedź – przyp. red.) nie wykazywał żadnych oznak agresji, ekolodzy nadal ostrzegają, aby mieć się na baczności – cytuje rzecznika portal Spravy.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(85)
juzio
7 miesięcy temu
Spotkanie dzikich jest niebezpieczne i dlatego trzeba wszystkich zaszczepić
ździś
8 miesięcy temu
Co to za horror jak nikt nie zginął?
NIEPOPULARNA ...
8 miesięcy temu
Niedźwiedzica była u siebie i ludzie też byli u siebie.
Rezus
8 miesięcy temu
To turyści weszli na teren niedzwiedzicy ......
Lobo
8 miesięcy temu
I takim idiotycznym artykułem pismaczek tworzący ten żałosny artykuł robi z niedźwiedzia straszną bestię ,która wraz ze swoim straszliwym potomstwem wypada z lasu zeby pożreć biednych ludzi.No,bo przecież według niedouczonego dziennikarzyny las jest dla ludzi a nie dla zwierzat więc co tam robi niedźwiedzica z małymi??Normalnie,szok!!
Sio
8 miesięcy temu
Tzn. Niedzwiedzica nie byla u siebie czyli powinna wracac do miasta. He,he,he .Co za Swiat!!!
tomek
8 miesięcy temu
horror to co ludzie robią ze zwierzętami i ich terenami
Tami
8 miesięcy temu
A po co turyści włażą na ich tereny. To my jesteśmy intruzami.
Jaś
8 miesięcy temu
Co tam robią turyści ? Chrońcie lasy i mieszkańców lasów przed ludźmi.
marxski
8 miesięcy temu
Lubię zwierzęta, ale takiego niedźwiedzia powinno się albo wywieźć gdzieś do głuszy, albo uśmiercić. On powinien unikać kontaktu z ludźmi. Za chwilę będzie z tego nieszczęście.
stefek
8 miesięcy temu
wystarczy dezodorant i zapalniczka a wielki włochacz uzna turystę za smoka wawelskiego
Wołgograd
8 miesięcy temu
Nie ma to jak jeden rosyjski niedźwiedź, groźny cały czas
Kowalski
8 miesięcy temu
ło jezu, zwierze, niemożliwe, ludziom sie do reszty w głowach poprzewracało, nie jesteśmy na tej planecie sami, są zwierzeta i im się należy też szacunek
abo
8 miesięcy temu
Mieszkałam jakiś czas na Alasce i tam niedźwiedzie są naturalnym elementem życia, nikt nie myśli nawet aby do nich strzelać. Najczęściej zwierzę ucieka bo boi się kontaktu z człowiekiem. Bywają sporadycznie ataki niedźwiedzi na ludzi ale zazwyczaj człowiek zapuszcza się tam w dzicz gdzie zwierzę czuje się pewniej.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić