aktualizacja 

Słynny pomnik uszkodzony przez turystów. Dziurę widać gołym okiem

22

Smutne informacje płyną prosto z Werony we Włoszech. Słynny posąg z brązu przedstawiający szekspirowską bohaterkę Julię Capuleti został uszkodzony przez turystów. Ukochana Romea ma teraz... dziurę w piersi, za którą łapali ją - ponoć na szczęście - przybywający do miasta goście. Efekt ich działania widać gołym okiem.

Słynny pomnik uszkodzony przez turystów. Dziurę widać gołym okiem
Pomnik Julii w Weronie uszkodzony. Wszystko przez turystów-nagabywaczy (X, @nexta_tv)

Zwiedzając Weronę we Włoszech, ciężko pominąć tę atrakcję turystyczną. Mowa oczywiście o domu Julii Capuleti, bohaterki dramatu angielskiego pisarza Williama Szekspira pt. "Romeo i Julia". To zdecydowanie magiczne miejsce, które do dziś jest pełne miłości.

Na dziedzińcu domu Julii znajduje się piękny posąg niewiasty, wykonany z brązu. W 1969 roku stworzył go rzeźbiarz Nereo Costantini z Werony.

Jak podaje portal "polacywewloszech.com", jednak ze względu na ogromne zainteresowanie tym dziełem i obawy o jego zniszczenie przez turystów, w 2014 roku oryginał zastąpiono kopią. Ten pierwszy został zaś przeniesiony do wewnętrznego atrium domu-muzeum Julii. I to była bardzo dobra decyzja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odkrycie pod winnicą. Była ukryta przez ponad 1700 lat

Pomnik Julii w Weronie uszkodzony. Wszystko przez nagabywaczy

Legenda głosi, że ten, kto złapie się piersi Julii, będzie miał szczęście w miłości. Stąd też turyści w mieście nagminnie i nieraz nachalnie "nagabują" ukochaną Romea. Nie szczędzą sobie też w takich, dość intymnych pozycjach, pamiątkowych zdjęć z Werony.

Jak podaje teraz strona NEXTA na platformie X (dawniej Twitter), przez takie właśnie praktyki nagabywaczy ostatnio w piersi Julii Capuleti pojawiła się... dziura. Jest ona już widoczna gołym okiem i raczej nie uda się jej tak łatwo załatać.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
W Weronie we Włoszech turyści tak często dotykali rzeźby Julii, że teraz ma ona dziurę w piersi - informuje NEXTA.

Pod wpisem NEXTA pojawiło się sporo komentarzy. "Jest to wyraźna wada brązu" - pisała jedna osoba. "Niewiarygodne. Bez względu na to, ile mężczyzna ma lat, stojąc obok kobiety wciąż jest jak dziecko" - dodawała następna.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić