o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Śmierć w izbie zatrzymań. Senior nie żyje

179
Podziel się

W izbie zatrzymań Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce (woj. podlaskie) zmarł 72-latek. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, a jego stan zdrowia wymagał hospitalizacji.

Śmierć w izbie zatrzymań. Senior nie żyje
Zdjęcie obrazowe. (Pixabay)
bDUGRpzF

Do zdarzenia doszło 2 marca w Hajnówce (woj. podlaskie). 72-letni zatrzymany zmarł na tzw. dołki. Od tego czasu minął tydzień, a sprawę nagłośniła "Gazeta Wyborcza" po otrzymaniu wiadomości od czytelnika.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na wniosek hajnowskiego prokuratora. Miał zostać doprowadzony na badania. Jednak ze względu na to, że znajdował się w stanie upojenia alkoholowego prokurator zadecydował, że musi wytrzeźwieć i został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych hajnowskiej komendy. Zmarł następnego dnia po osadzeniu - przekazał rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.
bDUGRpzH

O tym, że coś jest na rzeczy zorientowała się policjantka pełniąca tego dnia dyżur. Zauważyła na monitoringu, że coś dzieje się z zatrzymanym. Funkcjonariusze czekając na przyjazd karetki udzielili 72-latkowi pierwszej pomocy. Lekarz, który przybył na miejsce stwierdził zgon. Mężczyzna był w kiepskim stanie zdrowotnym przed osadzeniem.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na wniosek hajnowskiego prokuratora. Miał zostać doprowadzony na badania. Jednak ze względu na to, że znajdował się w stanie upojenia alkoholowego prokurator zadecydował, że musi wytrzeźwieć i został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych hajnowskiej komendy. Zmarł następnego dnia po osadzeniu tłumaczy rzecznik podlaskiej policji dla "Gazety Wyborczej".

Mężczyznę zatrzymano w związku z podejrzeniem znęcania się nad rodziną. Policjanci mieli ustalić, że miał problem z nadużywaniem alkoholu. Podczas zatrzymania był w stanie upojenia alkoholowego. "Gazeta Wyborcza" zapytała, dlaczego policja nie poinformowała o incydencie, do jakiego doszło w izbie zatrzymań w Hajnówce.

bDUGRpzN
Nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy o tym informować. Nie ma przepisu, który nas obliguje do informowania w takich sprawach, nie podajemy informacji do publicznej wiadomości o tym, co zachodzi na terenie jednostek policji. Ta konkretna sytuacja była oceniana przez wewnętrzny wydział kontroli, bo natychmiast ich na miejsce skierował komendant wojewódzki. Oddzielnie jest oceniana przez prokuraturę - odpowiedział rzecznik.
Zobacz także: Ofiary COVID-19. "Jak wymarcie sporego miasta"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUGRpAi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(179)
StZg
2 miesiące temu
To mówicie, że jego stan zdrowia wymagał hospitalizacji. A ja myślałem, że to on wymagał hospitalizacji, ze względu na stan zdrowia. No ale, chyba się myliłem.
prawy i s.
2 miesiące temu
Policja ma zezwolenie na bezkarne mordowanie aresztowanych.
ccc
2 miesiące temu
oczywiście wcześniej okradziony a na sąd nie ma co liczyć - sługusy są bezkarni, na wytrzeźwiałkę nie wiozą żuli wiedzą że nie mają kasy wiozą "świerzaków", i kto powie gdzie żyją hieny?
bDUGRpAj
Ajednak
2 miesiące temu
Pewnie był bestialsko torturowany przez policję jak Igor Stachowiak
obiektywny
2 miesiące temu
Pytam się czy pan prokurator będzie miał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci człowieka którego zatrzymał.Coś dziwnego dzieje się z tymi śmiertelnymi zdarzeniami w komendach.
Najnowsze komentarze (179)
Goldengecko
miesiąc temu
ale jak się znęcał nad rodziną rodzina ma w końcu spokój
aaa
miesiąc temu
defibrylator ręczny był w użyciu?
policja
miesiąc temu
to jest wzór amerykański zrobili tak jak z Floydem polskie psy
jkk
miesiąc temu
Nic ująć nic dodać wzór rosyjski co się ta pod DYWAN jak sie nie da zwalać na wirusa
Eeee
miesiąc temu
Biedny aniołeczek! Zamordowany przez policję! On tylko trochę maltretował. Dobranoc, słodki książę! ;( [']
esencja zła
miesiąc temu
nic się nie zmieniło jak mordowali tak mordują nawet wiecej
Propozycja
miesiąc temu
przed drzwiami każdego lokalu w tym kraju ustawić michę z sucha karmą...
Nazwać...
miesiąc temu
dziś niebieskich przebierańców "kundlami", to straszna obraza dla... wszystkich burków podwórkowych w całym kraju... Nie róbcie tego proszę! ⚡📞222922597...
bDUGRpAb
mike
miesiąc temu
Dotychczas seniorzy umierali na COVID. Teraz umierają "na dołki"?
A Q Q
miesiąc temu
Zabili Jakuba??
Marco
miesiąc temu
Ile takich i podobnych sytuacji policja ukryła a przestępcy nadal działają jako policja i to bezkarnie psując opinie prawdziwym policjantom panie rzeczniku
obserwator
miesiąc temu
Powinni odpowiadac za spowodownie smierci tego czlowieka.
ech
miesiąc temu
W sumie każda osoba co wypije za dużo wymaga hospitalizacji - w końcu to zatrucie organizmu. Tylko czy mamy tyle miejsc w szpitalach, żeby umieszczać tak każdego pijaka ?
marek
miesiąc temu
Czy Udzielono mu pierwszej pomocy paralizatorem aby pobudzić akcję serca!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić