Śmiertelny narkotyk z Chin jest już w Polsce. Ostrzeżenie GIS

356
Podziel się:

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed niebezpieczną substancją. Pochodzi z Chin, a nie dawno dotarła do Europy. Na Węgrzech narkotyk doprowadził już do śmierci 11 osób.

Śmiertelny narkotyk z Chin jest już w Polsce. Ostrzeżenie GIS
(YouTube)

GIS przestrzega przed nowym narkotykiem, który pojawił się na czarnym rynku. 4F-MDMB-BICA jest inaczej zwany "bykiem". Substancja doprowadziła do śmierci już 11 osób na terenie Węgier. Pochodzi najprawdopodobniej z Chin.

Jak podaje Główny Inspektor Sanitarny, "byk" dostępny jest już na terenie Polski. Stanowi on duże niebezpieczeństwo, przede wszystkim dla młodych ludzi.

Narkotyk występuje w dwóch formach. Pierwsza to pomarańczowy proszek, który uprzednio przygotowany służy do namaczania suszu roślinnego (marihuany lub tytoniu). Druga forma to gotowy już namoczony susz. Z tego powodu narkotyk może być mylony ze zwykłym tytoniem czy marihuaną.

Substancja niesie za sobą nieprzyjemne objawy, które mogą doprowadzić do śmierci. Bóle w klatce piersiowej, duszności, przyspieszenie czynności serca, czy psychoza to tylko niektóre ze skutków jej zażycia - ostrzega GIS.

GIS informuje o tym, że na narkotyk nie znaleziono jeszcze antidotum. Jedyną formą leczenia w przypadku zatrucia niebezpieczną substancją z Chin jest leczenie objawowe.

W przypadku zauważenia osoby, co do której podejrzewamy spożycie tego narkotyku, należy:

  • Zadbać o własne bezpieczeństwo.
  • Wezwać Oddział Ratownictwa Medycznego (tel. 112).
  • W miarę potrzeby i możliwości przystąpić do pierwszej pomocy przedmedycznej.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić