o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Sprawa Roksany z Bielska Podlaskiego. "Została oszukana i zwabiona"

25
Podziel się

Sprawa zniknięcia Roksany jest wciąż bardzo zagadkowa. Wszystko wskazuje na to, że zamieszany był w to 37-letni mężczyzna. Jaką rolę odegrał? Padają różne przypuszczenia.

Sprawa Roksany z Bielska Podlaskiego. "Została oszukana i zwabiona"
Co się działo z zaginioną Roksaną? (Policja)
bDmCwpFN

Roksana zniknęła 7 września. Przez prawie tydzień nie kontaktowała się z rodziną. W końcu została znaleziona. Przebywała w pustostanie. Gdy trafiła w ręce funkcjonariuszy, była cała i zdrowa.

Co wydarzyło się z dziewczyną? Dotychczasowe ustalenia policjantów wskazują na to, że 14-latka pojechała pociągiem z Bielska Podlaskiego do Bolesławca. Tam spotkała się z mężczyzną, który został zatrzymany w sobotę nad ranem.

bDmCwpFP

"Fakt" przypomina, że podejrzenia rodziców Roksany były wręcz przerażające. - Odchodzimy od zmysłów. Podejrzewamy, że ktoś uprowadził naszą córeczkę - mówiła matka 14-latki.

Nie mamy wątpliwości, że jest bezpośrednie zagrożenie życia Roksany. Widzieliśmy nagranie z dworca w Bolesławcu z godziny 22.54. Widać na nim, że podchodzi do mężczyzny, ale nie wita się z nim. Wygląda na zaskoczoną, tak jakby spodziewała się kogoś innego. On ją zagaduje, a później ona niepewnie idzie za nim w odległości około 10 metrów. Widać było, że bała się do niego podejść - dodawał z kolei ojciec Roksany, cytowany przez "Fakt".

Ojciec był przekonany, że "została oszukana i zbawiona do Bolesławca przez pedofila". Rodzice odchodzili od zmysłów ze strachu. Jednocześnie bardzo mocno wierzyli w to, że ich córka wkrótce się znajdzie.

bDmCwpFV

Zniknięcie Roksany. Co wiemy w tej sprawie?

"Fakt" wyjawił, że 14-latka opublikowała w internecie wpis. Pisała w nim, że planuje ucieczkę z domu i szuka towarzysza.

W odpowiedzi na to ogłoszenie zgłosił się podejrzany, który podjął korespondencję z fikcyjnego profilu, podając się za jej rówieśniczkę - wyjaśnił prokurator Adam Naumczuk, cytowany przez "Fakt".

Podejrzany przyznał się do nawiązania kontaktu z 14-latką. Zaprzecza jednak, by chodziło o wykorzystanie seksualne Roksany. Jednocześnie nie wyjaśnił, po co ściągnął ją do siebie.

bDmCwpGq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
oki
2 miesiące temu
A może prokurator by się pochylił nad tym dlaczego od roku planowała ucieczkę i w końcu zrealizowała to w tak niebezpieczny i desperacki sposób!!
Lex
2 miesiące temu
Skazać można do dokonane czyny a nie za "złe chęci"! Jeżeli jej nie wykorzystał seksualnie (nie chciał lub nie zdążył) to nic mu karnie zrobic nie można!!
Marian
2 miesiące temu
chęć wykorzystania jest karalna ? jak idę ulicą, to mnie taka chęć co chwilę ogarnia, na widok lasek.
bDmCwpGr
Ferdek
2 miesiące temu
A prawda jest taka że ruji dostała a teraz szukają winnych
healer
2 miesiące temu
oj, tam , oj tam...wy to zaraz..a może chciał ją nauczyć grać w szachy?? albo scrabbla??
Najnowsze komentarze (25)
dudziarz
2 miesiące temu
Film "Raport mniejszości " się kłania a przy okazji proponuję ministrowi "mniej niż zero " by razem ze swoją ujadającą "gromadką" młodych i pazernych na stanowiska przeforsował nową ustawę karną" za domniemane czyny nierządne, obyczajowe, gospodarcze i pozostałe " gdzie wyroki zaczynałyby się od lat 10 wraz z obowiązkową konfiskatą mienia
nickt
2 miesiące temu
Skoro była zbawiona, to chyba nic złego, jak podaje Biblia
greg
2 miesiące temu
może policja zainteresowała by się tymi pseudo rodzicami.Skoro od roku planowała ucieczkę to znaczy że coś jest nie tak.Ponadto wygląda jakby miała z 17-18 lat anie na czternastolatkę.
wacław047
2 miesiące temu
To że planowała ucieczkę - wiadomo! ALE DLACZEGO?
MAGDA
2 miesiące temu
DZIECI I MŁODZIEŻ LUBIĄ BYĆ POTRZEBNI W KUCHNI W OGRODZIE I WE WSZYSTKICH OBOWIĄZKACH RODZINNYCH TYLKO TRZEBA DAĆ IM SZANSZE I DOCENIĆ TO CO ZROBIĄ A MOGĄ DUŻO (NAD OPIEKUŃCZOŚC NIE JEST IM POTRZEBNA ) TO OMI CHCĄ BYĆ POTRZEBNI ) JEŚLI TEGO DOROŚLI NIE ZROZUMIEJĄ TO TAKICH SYTUACJI BEDZIE ZNACZNIE WIĘCEJ
Jojo
2 miesiące temu
Czekali na konesera marszałka
Edek
2 miesiące temu
Chyba zwabiona, bo zbawiona to już na pewno
Klara
2 miesiące temu
Może facet chciał wykorzystać fakt, że jest dziewica i przekazać ja dalej za dobra kasę?
bDmCwpGj
Młody
2 miesiące temu
Coś tam w domu musi być silnie nie tak skoro chciała uciec. Z ok jak widać wykorzystał tylko sytuację.
3rf4
2 miesiące temu
przez kilka dni MÓGŁ ale NIE ZGWAŁCIŁ....policja torturami zmusi? jak Komende?
Niedowiary
2 miesiące temu
Brednie ludzie piszecie po pierwsze gdyby miał szczere zamiary to by się przedstawił że jest facetem ,z nie inną 14 latka po drugie skąd wiecie co było przyczyną ucieczki czasami w domu jest wszystko ok ,a dzieciakowi i tak bunt odbija i wszystko mu nie pasuje.Nazkaz nauki źle,nie graj tak długo źle ,koledzy mają więcej $,a po wytłumaczeniu ,że każdy żyje na takim poziomie na jaki go stać to też źle i bunt.Jesli by miał szczere zamiary to wogole by jej odradzał ucieczkę z domu ,a gdyby była nie wiem katowana czy coś takiego w domu to by doradził kontakt z policją i wszystko ,a nie ucieczke
Norm
2 miesiące temu
Planowanie i przygotowywanie gwaltu nie jest w Polsce czynem karalnym. Planowanie i przygotowywanie porwania tez nie. Tak samo planowanie i przygotowywanie uwiezienia kogos. I tak dalej. Karalne jest usilowanie. Ale usilowaniem gwaltu w zadnych okolicznosciach nie jest korespondencja, rozmowa, spotkanie, wspolna podroz itd. Nie przesadzajmy wiec. Wolno rozmawiac z nastolatkami i wolno zabierac je do kina, do restauracji, na zakupy, czy na drugi koniec Polski na wakacje, tak, naprawde wolno, to nie jest karalne. Do mieszkania czy do hotelu tez wolno. I nie, nie trzeba pytac tatusia i mamusi o zgode. I nie, zaden hotel nie ma prawa sprawdzac pokrewienstwa. To jeszcze ciagle jest w miare normalny i w miare wolny kraj. Aha, jeszcze jedno: 14-latka nie musi pytac mamusi i tatusia o zgode, gdy chce gdzies sobie pojechac. I nie, policja nie ma zadnego prawa zatrzymac zadnej 14-latki tylko za to, ze przebywa bez tatusia czy mamusi w jakimkolwiek publicznym miejscu, o dowolnej porze dnia i nocy. A od lat 15 to moze sie zgodnie z prawem szlajac nawet i po nocnych klubach albo oficjalnie zostac call girl i wuj komu do tego.
Bord
2 miesiące temu
Najważniejsze są jej zeznania a tu dziennikarze nic nie wiedzą ... porażka
Odlot
2 miesiące temu
Skoro wciągnął ją w tą grę (jeśli można to tak nazwać) na pewno liczył się z tym ze może być gorąco. Na łaskawość niech nie liczy.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić