o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Sprawiedliwości stało się zadość. Morderca z synagogi usłyszał wyrok

5
Podziel się

Po 26-dniowym procesie niemiecki sąd ogłosił wyrok w sprawie Stephana B. Mężczyzna, chcąc przeprowadzić zamach na synagogę w 2019 roku, zabił dwie osoby.

Sprawiedliwości stało się zadość. Morderca z synagogi usłyszał wyrok
Stephan B. prowadzony przed sąd (PAP, EPA, JENS SCHLUETER)
bEJusaTF

26 dni trwał proces Stephana B. 21 grudnia niemiecki sąd ogłosił wyrok w sprawie skrajnie prawicowego ekstremisty, który chciał przeprowadzić atak na synagogę i zamordował dwie osoby. Sędzia Ursula Mertens zwróciła uwagę na szczególną wagę zbrodni i uznała mężczyznę za winnego. 28-latek został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokuratura domagała się kary dożywotniego pozbawienia wolności. Obrona również nie zakwestionowała zarzutów. 28-latek nie okazał wyrzutów sumienia za popełnione przestępstwo podczas końcowego oświadczenia na rozprawie. Wykorzystał je za to do objaśnienia antysemickich poglądów i zaprzeczenia Holokaustowi. Przy werdykcie obecnych było 45 osób, które przeżyły nieudany atak.

bEJusaTH

Brutalna zbrodnia

9 października 2019 roku Stephan B. chciał przeprowadzić zamach. Za cel obrał sobie synagogę w Halle we wschodnich Niemczech. Wewnątrz świątyni 52 osoby obchodziły Jom Kippur, najświętszy dzień w kalendarzu żydowskim.

Arsenał domowej roboty nie dał rady sforsować bram synagogi. Sfrustrowany Niemiec zastrzelił dwie, przypadkowe osoby. 40-letnią Janę L., która przechodziła w pobliżu i 20-letniego Kevina S., robotnika jedzącego obiad w pobliskim kebabie. Podczas ucieczki Stephan B. oddał jeszcze strzały do policjantów i innych przechodniów. Próba ataku na synagogę byłaby najgorszym antysemickim okrucieństwem w Niemczech od czasu Holokaustu.

bEJusaTN
Zobacz także: Podatek cukrowy. "Uderzy w najbiedniejszych Polaków"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJusaUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Sidematic
10 miesięcy temu
Nie żal mi go. Amator i tyle. Jak można tak spaprać robotę? I po co zabił przypadkowe osoby?
Deparchator
10 miesięcy temu
Zamiar dobry tylko inteligencji i fantazji zabraklo do przeprowadzenia udanego przedsiewziecia.Szkoda :(
Palestyńczyk
10 miesięcy temu
sprawiedliwość Kalego
bEJusaUj
raca
10 miesięcy temu
Coś mówiłeś o Polańskim ?
Fred
10 miesięcy temu
W Polsce każdego dnia słyszymy o "atakach na kościół" Księża nogami i rękami bronią się od słowa PEDOFILIA. Być może dojdzie do tego że ludzie zaczną i u nas wymierzać sprawiedliwość na własną rękę.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić