Środa Wielkopolska. Odkrycie jak z horroru. "Czaszki i kości"

9

Makabryczne odkrycie w lesie w okolicach Marianowa Brodowskiego koło Środy Wielkopolskiej. Spacerowicz natknął się porozrzucane szczątki 50 owiec. Sprawą zajęła się policja.

Środa Wielkopolska. Odkrycie jak z horroru. "Czaszki i kości"
Makabrycznego odkrycia w lesie w okolicach Marianowa Brodowskiego koło Środy Wielkopolskiej. (Policja, screen TVPPoznań)
Były kości, czaszki, racice. To były pozostałości po uboju, worki, rękawice jednorazowe. Jedno wielkie pobojowisko - mówi Mariusz Duda, dziennikarz Głosu Powiatu Średzkiego w rozmowie z TVP Poznań.

Rzecznik Lasów Państwowych tłumaczy, że nie wiadomo skąd pochodziły owce i czy były zdrowe, dlatego ich szczątki mogą stanowić zagrożenie epidemiologiczne.

Nie wiemy czy zwierzęta były zdrowie. Takie odpadki mogą posłużyć jako pożywienie dla dziko żyjących zwierząt, na które mogą sprowadzić bardzo duże niebezpieczeństwo - tłumaczy rzecznik Lasów Państwowych w Poznaniu Małgorzata Krokowska-Paluszak w TVP Poznań.

Prawdopodobnie to właściciel owiec wyrzucił ich szczątki do lasu, aby nie płacić za ich utylizację. Oficer prasowy policji w Środzie Wielkopolskiej st. asp. Edyta Kwietniewska przyznaje, że znalezienie sprawcy to kwestia dni. Za wyrzucenie szczątków zwierząt do lasu grozi kara do 5 tysięcy złotych.

Zobacz także: Prehistoryczna osada w Gorzowie. Sensacja archeologiczna sprzed 5 tys. lat
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić