Jan Manicki
Jan Manicki| 

Strzelanina w Tuluzie. Zatrzymano kilkunastu podejrzanych

84

Jedna osoba zginęła, a inna jest ciężko ranna w wyniku strzelaniny w Tuluzie. To już piąta strzelanina w tym mieście od początku sierpnia. Francuska policja wskazuje na wzmożoną aktywność lokalnych gangów.

Strzelanina w Tuluzie. Zatrzymano kilkunastu podejrzanych
(Twitter.com)

W dzielnicy Lalande w Tuluzie we Francji nad ranem doszło do strzelaniny. W jej wyniku zginął mężczyzna, który został postrzelony w szyję i w serce. Jego towarzyszkę z ciężkimi obrażeniami przetransportowano do szpitala. Ofiary zostały znalezione w samochodzie.

Strzelanina w Tuluzie we Francji. Nie żyje jedna osoba, inna jest ciężko ranna

Policja ściga kilkanaście osób podejrzanych o udział w strzelaninie. Nie są znane motywy sprawców. Policjanci wskazują na aktywność lokalnych gangów i możliwe porachunki między poszczególnymi grupami przestępczymi, jako możliwą przyczynę zdarzenia.

To piąta strzelanina do której doszło w Tuluzie od początku sierpnia. Minister spraw wewnętrznych Francji Gerard Darmanin zapowiedział zorganizowanie comiesięcznych konferencji prasowych na temat zwalczania przestępczości. Francuscy policjanci zwracają uwagę na wzrost przestępczości w kraju w ostatnich latach, w szczególności liczby usiłowania zabójstw i zabójstw. W 1999 roku liczba ta wynosiła 2155, zaś w 2019 aż 3562.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić