Strzelił w twarz ochroniarzowi sklepu. Jest w rękach policji

241

Policjanci z Lubina szukali mężczyzny, który w sobotę w jednym z lubińskich sklepów dokonał kradzieży. W trakcie ucieczki złodziej wyciągnął broń i strzelił do goniącego go ochroniarza. 28-latek szybko został schwytany i teraz grozi teraz do 10 lat więzienia. Wcześniej nie stawił się do aresztu do odbycia wyroku za inne przewinienie.

Strzelił w twarz ochroniarzowi sklepu. Jest w rękach policji
Strzelił w twarz ochroniarzowi sklepu. Jest w rękach policji (Policja)

Do kradzieży doszło w jednym z marketów w centrum miasta w Lubinie. Jak podkreśla portal zmiedzi.pl, złodziej uciekał ze swoim łupem, a za nim gonił ochroniarz. Mężczyzna dogonił złodzieja w okolicach lubińskiego sądu. Doszło między innymi do szarpaniny, po której ochroniarz został postrzelony w twarz.

Po oddaniu strzału złodziej uciekł. Ranny ochroniarz trafił do szpitala w Lubinie, a następnie do specjalistycznej placówki we Wrocławiu. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 25 proc. ostatniej pensji. Taką emeryturę dostaną dzisiejsi 40-latkowie. "Trzeba zmienić myślenie"
Policjanci ustalili personalia sprawcy. To legniczanin. Trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania, współpracujemy przy tym z policjantami z Legnicy - mówił portalowi Krzysztof Pawlik z lubińskiej komendy policji.

Poszukiwanego 28-latka zatrzymano w sobotę wieczorem w jednym z mieszkań w Legnicy. Nie chciał otworzyć drzwi, dlatego na miejsce wezwano również strażaków. Mężczyzna robił wszystko, aby uciec policji, wyskoczył nawet z drugiego piętra z budynku.

Jego ucieczka i tak by nie doszła do skutku, ponieważ cały budynek był otoczony przez kryminalnych z Lubina. Nabawił się on niestety urazu nogi i konieczne było udzielenie mu pomocy medycznej - wytłumaczył RMF24 asp. Pawlik.

28-latek ukrywał się przed policją

28-latkowi za rozbój w sklepie oraz postrzelenie ochroniarza groni do 10 lat pozbawienia wolności. Jak tłumaczą mundurowi, mężczyzna ukrywał się, ponieważ miał już na koncie zasądzoną wcześniej karę 8 miesięcy pozbawiania wolności, na którą nie stawił się do zakładu karnego w wyznaczonym terminie.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić