Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Świat patrzy z niedowierzaniem. Irańska policja zabiła 20-latkę

101
Podziel się:

Hadis Najafi, biorąca udział w protestach w Iranie, została zabita przez policję. Jak przekazują media, postrzelono ją aż sześć razy. Kilka godzin wcześniej w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym 20-latka szykuje się do przyłączenia się do tłumu.

Świat patrzy z niedowierzaniem. Irańska policja zabiła 20-latkę
20-latka została postrzelona aż 6 razy. (PAP, Twitter, Masih Alinejad)

W Iranie trwają antyrządowe protesty, które w ostatnich dniach znacznie przybrały na sile. Dołączyło także wielu mężczyzn. Policja i Strażnicy Rewolucji Islamskiej coraz brutalniej obchodzą się z demonstrantami.

Zabita przez policję

Zagraniczne media poinformowały o kolejnej ofierze policji. 20-letnia Hadis Najafi została sześciokrotnie postrzelona przez funkcjonariuszy. Kule trafiły w twarz, szyję oraz klatkę piersiową. Dziewczyna zmarła na miejscu.

W sieci pojawiło się wideo, pokazujące Hadis, wiążącą włosy tuż przed dołączeniem do demonstrującego tłumu. Na drugim klipie widać rodzinę dziewczyny płaczącą nad świeżo wykopanym grobem. Przyjaciele, znajomi zmarłej oraz aktywiści z całego świata udostępniają filmy, oraz zdjęcia, na których widać Hadis.

Antyrządowe demonstracje trwają od ubiegłego tygodnia w większości kraju. Według nieoficjalnych danych co najmniej 100 demonstrantów zostało zabitych, a tysiące jest rannych. Organizacja Bojowników Ludowych Iranu (Ludowi Mudżahedini/MEK) poinformowała, że ​​w samym Teheranie aresztowano 1800 osób.

W szczególności kobiety - młode kobiety przejmują przywództwo i wspierane przez ogromnego ducha walki, kochającą wolność młodzież i mężczyzn, odpierają z okrzykami Strażników Rewolucji Islamskiej- przekazał dla The Sun Shahin Gobadi, rzecznik paryskiego oddziału MEK.

Demonstranci starli się z policją, rzucając kamieniami i butelkami, a także podpalając wiele obiektów. Kobiety zaczęły zdejmować swoje nakrycia głowy i palić je w miejscach publicznych. Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej grozi jeszcze ostrzejszym rozprawieniem się z protestującymi, wspieranymi przez obrońców praw kobiet na całym świecie.

Protesty rozpoczęły się po śmierci Mahsy Amini. 22-latka została zatrzymana przez irańską policję moralności, która stwierdziła, że chusta na głowie dziewczyny niedostatecznie zakrywa jej włosy. Mahsa w niejasnych okolicznościach zapadła w śpiączkę i zmarła w szpitalu. Rzekomo przyczyną zgonu był atak serca.

Zobacz także: Protesty w Iranie. Doprowadzą do zmiany politycznej?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(101)
Ty
2 miesiące temu
Fanatyzm religijny od wieków doprowadzał i doprowadza do mordowania ludzi,a cz u nas dużo do tego brakuję?
robpol
2 miesiące temu
wierzyla w Allaha i Allah tak chciał.... nasi wierzą w Boga i jak Bóg tak chce tez ich zabierze... ja w nic nie werze dlatego mogę mieć pretensje do tego co by do mie strzelał... tyle w temacie...
Ojciec
2 miesiące temu
Kogo to obchodzi
Edi
2 miesiące temu
Komu przeszkadza Iran...?
Niki
2 miesiące temu
Zamordyzm religijny nic wiecej mordercy w imię ….to jest reżim nie rządy!!!!
Heniu
2 miesiące temu
Jak religie potrafia oglupic ludzi. Dlatego ja od jakichkolwiek religii trzymam sie z dala. kto chce niech wierzy w glupoty ale niech te glupoty nie wnikaja w moje prywatne zycie na kazdym kroku. I niech z moich podatkow nie beda utrzymywane instytucje gloszace te glupoty. Kto wierzy w glupoty i bajeczki niech sobie sam utrzymuje koscioly, meczety itp.
USA winne
2 miesiące temu
Przeciez to USA pomoglo w powstaniu islamskiej republiki Iranu. Kiedy wszesniejszy wladca -sach chcial wybic islamistow czolgami i wojskiem to USA wstrzymalo mu dostawy czesci zamiennych do amerykanskiej broni. Tak to jest jak sie kupuje bron od USA -warto zapamietac.
tak
2 miesiące temu
wreszcie obudza sie
aaa
2 miesiące temu
No ale teraz ten demokratyczny Iran jest kochany i kupujemy od niego gaz i ropę, a putinowska Rosja jest be i obraziliśmy się na nich, bo nie przestrzegają praw człowieka i rozpętali wojnę.
Radykalny kat...
2 miesiące temu
Wez czlowieku poczytaj co Jezus mowi w Piśmie awietym !!!!! W Piśmie Świętym pisze : Ze w razie obrony wlasnej tj.zagrozenia zycia mozesz zabic druga osobe i niejest to grzech.
Pis Standardy...
2 miesiące temu
cała prawda o Pis! I ich standardy moralne! wy katolicy nie jesteście chrześcijaninami, bo Chrystus zakazał zabijania nawet w obronie własnej i tak robili ci pierwsi chrześcijanie! Po drugie chrześcijaństwo nakazuje cierpliwie znosić prześladowania i nadstawiać drugi policzek oraz wybaczać i zapomniać wszystko i kochać swojego kata (cierpieć na syndrom Sztokholmski), być niewolnikiem, podnóżkiem itd! A wy katolicy innym nakazujecie żeby wam wszystko wybaczać, żeby inni dawali sobą pomiatać a sami zamiast postępować zgodnie ze swoją wiarą nawet gdy jest to niewygodne to powołujecie się na wartości i ideologie sprzeczne z waszą wiarą. konserwatyści i wierzący(ŻYDZI, MUZUŁMANIE, BUDDYŚCI, HINDUSI, CHRZEŚCIJANIE ITD) : 1. Bierzecie zasiłki i mieszkacie w mieszkaniach socjalnych i bierzecie stypendia, chociaż socjal to pomysł środowisk lewicowych i świeckich! 2. Korzystacie z praw pracowniczych, przepisów chroniących przed dyskryminacją itd (zamiast cierpliwie znosić prześladowania i nadstawiać drugi policzek), Chodzicie do szkół państwowych chociaż to pomysł środowisk lewicowych i świeckich w celu tępienia ciemnoty i zacofania i zabobonu! 3. Przywłaszczacie sobie powszechną edukację (szkoły państwowe) chociaż to pomysł środowisk lewicowych i świeckich! 4. Odmawiacie ludziom sprzedaży :prezerwatyw i innych rzeczy bo są sprzeczne z waszą religią i światopoglądem! (klauzula sumienia i deklarację) zamiast nie wykonywać zawodów polegających na robieniu rzeczy niezgodnych z waszymi wartościami! 5. Powołuje się na wolność, równość tolerancję i demokrację chociaż jesteście ich przeciwnikami! 6. Jak ktoś wam wygranie, że Wasze,, miłój bliźniego" otwartości na drugiego człowieka i szacunek dla drugiego człowieka jest tylko w teorii. A w praktyce wygląda, tak : niekatolick i osoba nie będąca katolikiem to gorszy sort, którego za wszelką cenę z niego trzeba przerobić na was oraz jak ktoś się nie nawróci to go zniszczycie oraz nawet siebie na wzajem żrecie! A WYGARNIĘCIE TEGO FAKTU O OTWARCIU NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA I MIŁÓJ BLIŹNIEGO ZAWYWACIE POWOŁYWANIEM SIĘ NA CHRZEŚCIJAŃSTWO A TO TYLKO WYGARNIĘCIE WASZEJ OBŁUDY I HIPOKRYZJI. BO CHRZEŚCIJAŃSKIE I KATOLICKIE ORAZ KONSERWATYWNE WARTOŚCI NAJLEPIEJ NARZUCIĆ INNYM , A SAMEMU KORZYSTAĆ Z WARTOŚCI LEWICOWYCH I ŚWIECKICH BO TAK WYGODNIE! To opis standardów PiS i innych prawicowo religijnych radykałów bez względu na kraj i wyznanie.
Cywilizowany
2 miesiące temu
Tolerancja polega na respektowaniu cudzych poglądów lub zachowań, chociaż się z nimi nie zgadzamy. Tak rozumiana tolerancja nie może być jednak nieograniczona. Karl M. Popper, autor dzieła uważanego za ewangelię demokracji (“Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie”, t. I, Warszawa 1993), sformułował tzw. paradoks tolerancji, według którego ludziom nietolerancyjnym nie może przysługiwać prawo do tolerancji. Tak należy postąpić właśnie “w imię tolerancji”, gdyż w przeciwnym razie ludzie ci zniszczą jej rzeczników, a wraz z nimi upadnie tolerancja. Podobny pogląd wyraził wybitny uczony dominikanin, prof. J.M. Bocheński z Fryburga: “Tolerancja, która toleruje własnych wrogów, nie może się ostać” (“Sto zabobonów. Krótki filozoficzny słownik zabobonów”, Kraków 1992). Profesor Leszek Kołakowski w tekście o tolerancji radził co zrobić żeby ratować Europę przed islamizacją oraz przed cofnięciem Europy do średniowiecza i NSDAP oraz inkwizycji. Nikt go nie posłuchał
Cywilizowany
2 miesiące temu
Tolerancja polega na respektowaniu cudzych poglądów lub zachowań, chociaż się z nimi nie zgadzamy. Tak rozumiana tolerancja nie może być jednak nieograniczona. Karl M. Popper, autor dzieła uważanego za ewangelię demokracji (“Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie”, t. I, Warszawa 1993), sformułował tzw. paradoks tolerancji, według którego ludziom nietolerancyjnym nie może przysługiwać prawo do tolerancji. Tak należy postąpić właśnie “w imię tolerancji”, gdyż w przeciwnym razie ludzie ci zniszczą jej rzeczników, a wraz z nimi upadnie tolerancja. Podobny pogląd wyraził wybitny uczony dominikanin, prof. J.M. Bocheński z Fryburga: “Tolerancja, która toleruje własnych wrogów, nie może się ostać” (“Sto zabobonów. Krótki filozoficzny słownik zabobonów”, Kraków 1992).
Cywilizowany
2 miesiące temu
Profesor Leszek Kołakowski w tekście o tolerancji radził co zrobić żeby ratować Europę przed islamizacją oraz przed cofnięciem Europy do średniowiecza i czasów NSDAP. Kołakowski nazwał wrogów wolności równości i tolerancji oraz demokracji,, po imieniu, nietolerancją " i powiedział, że wrogowie wolności i tolerancji oraz demokracji powinny być zdelegalizowane i wyłączone spod ochrony prawnej, bo tolerancja dla wrogów tolerancji sprawi że tolerancja obróci się przeciwko sobie i zostanie zniszczona przez nietolerancję czyli wrogów tolerancji. Merkel wpuściła Muzułmanów do Europy i pieściła tych nietolerancyjnych i Europa zamiast wolności równości i tolerancji oraz demokracji i praw człowieka mają szariat i islam a my Polacy mamy pis i Czarnka. Tolerancja polega na respektowaniu cudzych poglądów lub zachowań, chociaż się z nimi nie zgadzamy. Tak rozumiana tolerancja nie może być jednak nieograniczona. Karl M. Popper, autor dzieła uważanego za ewangelię demokracji (“Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie”, t. I, Warszawa 1993), sformułował tzw. paradoks tolerancji, według którego ludziom nietolerancyjnym nie może przysługiwać prawo do tolerancji. Tak należy postąpić właśnie “w imię tolerancji”, gdyż w przeciwnym razie ludzie ci zniszczą jej rzeczników, a wraz z nimi upadnie tolerancja. Podobny pogląd wyraził wybitny uczony dominikanin, prof. J.M. Bocheński z Fryburga: “Tolerancja, która toleruje własnych wrogów, nie może się ostać” (“Sto zabobonów. Krótki filozoficzny słownik zabobonów”, Kraków 1992).
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić