Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Sześciu żołnierzy z Korei Północnej uciekło do Chin. "Będzie tu rozlew krwi"

9
Podziel się

Radio Free Asia poinformowało, że sześciu żołnierzy granicznych z Korei Północnej uciekło do Chin. Na razie motyw ich ucieczki nie jest znany, ale źródła wskazują, że byli głodni i przepracowani. Obecnie są poszukiwani.

Sześciu żołnierzy z Korei Północnej uciekło do Chin. "Będzie tu rozlew krwi"
Żołnierze uciekli z kraju Kim Dzong Una (Getty Images)
bEUwXNbF

Grupa sześciu żołnierzy z Korei Północnej, którzy strzegli granicy z Chinami, uciekli przez rzekę Jalu na początku tego miesiąca. Źródła wojskowe przekazały RFA, że od początku pandemii koronawirusa cierpieli z powodu głodu i przepracowania.

Byli na nocnej obserwacji granicy i do rana nie wrócili. Zespół poszukiwawczy przeczesał cały obszar przygraniczny, szukając ich. Ustalono, że cała szóstka przekroczyła rzekę ze swoją bronią i uciekła do Chin - przekazało źródło, które chciało zachować anonimowość.
Zwykle żołnierze straży granicznej są w zmowie z przemytnikami i handlarzami i żyją lepiej niż żołnierze w innych regionach. Ale epidemia koronawirusa szaleje od ponad roku, więc przemyt całkowicie ustał, a obecnie cierpią z powodu głodu. Dowództwo rozkazało strzelać i zabijać każdego, kto zbliży się do granicy.
bEUwXNbH

Inne źródło Radio Free Asia potwierdza ucieczkę i podkreśla, że motywy żołnierzy z Korei Północnej są nadal nieznane. "Ludzie zakładają, że albo przekroczyli rzekę, aby ukraść jedzenie, ponieważ byli głodni, albo mogli planować ucieczkę z kraju i ostatecznie zrealizować swój plan podczas nocnej obserwacji" - przekazało.

Żołnierze są uzbrojeni. Szukają ich chińskie władze

Rozmówcy podkreślają, że ucieczka jednego żołnierza byłaby problemem, ale ucieczka sześciu sprawia, że jest to na tyle poważne, iż zajął się tym ​​Komitet Centralny rządzącej Partii Pracy Korei.

bEUwXNbN
Dowództwo Generalne powiadomiło chińską straż graniczną i zwróciło się o współpracę w poszukiwaniu i aresztowaniu zbiegłych żołnierzy, a Chiny wydają się traktować tę sprawę bardzo poważnie. Ponieważ sześciu żołnierzy jest uzbrojonych i niebezpiecznych, chińscy strażnicy muszą być bardzo zdenerwowani tym, co może się wydarzyć. Mieszkańcom pogranicza bardzo trudno było żyć w dobie koronawirusa. Ucieczka sześciu żołnierzy tylko zwiększyła napięcie w strefie przygranicznej.
Nawet jeśli zostaną złapani, cała ich kompania zostanie rozwiązana, a ich dowódcy i wszyscy zaangażowani będą musieli wziąć na siebie odpowiedzialność, więc przez jakiś czas będzie tu trochę rozlewu krwi - mówi źródło z armii północnokoreańskiej.
bEUwXNbO

Zobacz także: Jezioro pełne plastiku i metali ciężkich. Dramatyczny apel ekologów w Boliwii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUwXNci
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
olo_58
8 miesięcy temu
Chiny są zaniepokojone.....byli głodni (żołnierze koreańscy) i wyjedli chińczykom trawę i robaki.....a Kim ma cudowne "wargi"....mniam!
Uni
8 miesięcy temu
No jeśli w ucieczce 6 żołnierzy jest zaangażowany cały aparat partyjno-rządowy z naczelnym wodzem, to tylko potwierdza abstrakcyjność tego państwa. Bo wg rozumowania Kim Dzon Una i jego świty, tylko ludzie chorzy i zdrajcy, uciekają z kraju dobrobytu i wolności do biedoty i niesprawiedliwości w krajach ościennych.
Nuru
8 miesięcy temu
Mogliby wodza zjeść.
bEUwXNcj
buhaha
8 miesięcy temu
"Motywy żołnierzy z Korei Północnej są nadal nieznane". Buhahahahahahahahaha
5x3x
8 miesięcy temu
Cywilizowany świat sobie patrzy i wzrusza ramionami jak spaslak katuje ludzi. Brawo.
Kim
8 miesięcy temu
Uciekli do Chin ponieważ byli głodni ??? Jak patrzę na tego pana powyżej to chyba z głodem nie ma nic wspólnego. Ten niewolniczy naród widocznie na takie traktowanie zasługuje. To oni pozwalają na to co się tam dzieje że jeden człowieczek rządzi stadem niewolników !!!
Ksiadz
8 miesięcy temu
Napompowany podobno nie sypia od tej pory.
Mokka.
8 miesięcy temu
Życie Kimów i ich przewództwo w Korei Północnej, to jeden z dowodów na na nieistnienie Boga:(
Sam on
9 miesięcy temu
Kim nie wprowadzaj banku centralnego do swojego kraju bądź niezależny jak do tej pory ale zluzuj troszkę tym biednym ludziom bo kiedyś kielich goryczy się przeleje a oni Cię rozszarpią
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić