o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Łukasz Michalik
Łukasz Michalik
|

Szpiegowski dron RQ-4 Global Hawk nad Polską

63
Podziel się

Wielki dron szpiegowski przeleciał nad Lubelszczyzną. Bezzałogowy RQ-4 Global Hawk został zaobserwowany przez pasjonatów lotnictwa podczas – prawdopodobnie – misji związanej z sytuacją na Białorusi.

Szpiegowski dron RQ-4 Global Hawk nad Polską
RQ-4 Global Hawk (Domena publiczna)
bDTeaVmd

Fani lotnictwa wyśledzili nad Lubelszczyzną rozpoznawczego drona RQ-4 Global Hawk. Rozpoznawcza, bezzałogowa maszyna znalazła się tam najprawdopodobniej w związku z sytuacją na Białorusi. Jej lot nie był tajny – przelot bezpilotowca można było śledzić dzięki ogólnodostępnym serwisom, pokazującym w czasie rzeczywistym ruch powietrzny.

Maszyna przeleciała na wysokości około 15 km w rejonie Szczebrzeszyna, Krasnegostawu, Łęcznej, Parczewa oraz Białej Podlaskiej, kierując się następnie w stronę Litwy i Łotwy. To kolejny w ostatnich dniach – po misji samolotu AWACS – przelot nad Polską nietypowej, rzadko obserwowanej maszyny.

bDTeaVmf

Największy dron świata

RQ-4 Global Hawk ma na pokładzie systemy, utrudniające wykrycie go przez radar. To największy, produkowany seryjnie, bezpilotowiec na świecie. Wyróżnia go bardzo duży zasięg, sięgający 20 tys. km. W praktyce oznacza to, że Global Hawk operując z terenu Stanów Zjednoczonych lub innego, wybranego lotniska, może przeprowadzić rozpoznanie w dowolnym miejscu na świecie.

Istotną cechą bezpilotowca jest możliwość działania całkowicie autonomicznie, bez konieczności nadzoru przez operatora. W przeszłości planowano, że maszyny tego typu zastąpią i wyprą ze służby samoloty zwiadowcze U-2. Ostatecznie zrezygnowano z tego, pozostawiając w służbie dwa typy rozpoznawczych maszyn dalekiego zasięgu – samolot U2 i drona RQ-4 Global Hawk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTeaVmG
Źródło:
WP Tech
KOMENTARZE
(63)
Kazik
8 miesięcy temu
To teraz musimy wysłać naszego dronowego szpiega nad Amerykę żeby zobaczyć co oni gotują w garach. Antonow 2, zdalnie sterowany, dwupłatowiec, prędkość "zabujcza", uzbrojenie 4 rosyjskie onuce. Ciężki do wykrycia ponieważ łatwy do pomylenia z latawcem. Centrum dowodzenia tajne, niewykrywalne, przenośne. Dodatkowe uzbrojenie to zadyma wsteczna dwupłatowa z duzym zasięgiem i uzbrojona szyba wzroczna na wzmocnionych listwach. Dalsze wyposażenie jest okryte wielką tajemnicą i niewidoczne.
UTD20D5
8 miesięcy temu
Szukają Franciszka Dolasa.
Antoni
8 miesięcy temu
Dzisiaj ogladalem obrazki w New York Times, wyszpiegowalem całą Amerykę
bDTeaVmH
Haha
8 miesięcy temu
Co to za szpieg, jak lot nie był tajny?
Herr Kules
8 miesięcy temu
Bez sensacji proszę. Twają polsko - amerykańskie manewry lotnicze. Mieszkam niedaleko Łasku. Codziennie mi dudnią na moim niebie.
Najnowsze komentarze (63)
Spider
8 miesięcy temu
No i mamy szpiega bez matury na Polskim niebie hehe
Kazik
8 miesięcy temu
Brzozy nie lecą na taką wysokość ? Co robi wojskowupy samolot obcego kraju nad polską ? Jezeli to misja pokojowa to miała być w wiadomosciach a jak nje to zestrzelić
Moplik.
8 miesięcy temu
To czemu nasze lotnictwo nie zestrzeliło go . To znaczy że nad naszym krajem mogą latać bombowce a wojsko ma to w dupie.
qwer
8 miesięcy temu
Nie jest to zwiastun pokoju.
Rednex
8 miesięcy temu
Czyje toto było???
Odpalono
8 miesięcy temu
Na o2 zapomnieli poinformować , że zastrzelony Joseph Rosenberg był poszukiwany za gwałt na 4 letnim dziecku.
zzzz
8 miesięcy temu
to ten do siania korony.
osa,,,
8 miesięcy temu
czas nadszedł by kontrolować co dzieje sie na naszej wschodniej FLANCE nie wiadomo co krajom związkowym JAKIMI SĄ ROSJA I BIAŁORUŚ PRZYJDZIE DO GŁOWY ,---mogą szukac zastepczego tematu i społeczeństwom wpierac ,że to Polska jest zagrożeniem i wrogiem i z nami nalezy walczyć , moga sie umacniać militarnie wkoło naszej granicy --czas najwyzszy zakończyc wojnę w SYRII to moga szukać drugiego miejsca do rozpoczęcia wojny bo przeciez najlepszy interes robi sie na wojnie --biznes musi sie krecić --TU NASZ RZĄD MUSI ODPUŚCIC CO DO POMOCY OFICJALNEJ NA BIAŁORUSI , TRZEBA TAK JAK MY WALCZYLIŚMY O SWOJĄ DEMOKRACJE I IM UMOCNIĆ SWOJĄ OPOZYCJE WZGLEDEM ŁUKASZENKI I SPOKOJNIE I ROZUMNIE BUDOWAC DEMOKRACJE W UMYSŁACH LUDZI A JAK BEDA GOTOWI CZYLI BEDA PARTIE OPOZYCYJNE I LIDERZY I SPOŁECZEŃSTWO BEDZIE WIEDZIAŁO KOGO CHCE POPRZEĆ TO DOPIERO DOMAGAC SIE ZMIAN I TWORZYC PARTIE WIEKSZOŚCIOWE --NA HURA NIC SIE NIE ZROBI TYLKO BEDZIE DUŻO OFIAR I BIEDA I GŁÓD I UMOCNI SIE ŁUKASZENKA NA STOŁKU A ROSJA JAKO PAŃSTWO ZWIAZKOWE Z BIAŁORUSIĄ PRZYJDZIE MU Z POMOCA CO UTRUDNI BIAŁORUSKIM OPOZYCJONISTOM WALCZYC O DEMOKARACJĘ I POMNOŻY OFIARY --SPOKOJNIE NALEZY BY INTELIGENCJA , ROBOTNICY FIRM STUDENCI ORGANIZOWALI SIE I ZBUDOWALITAKIE PODZIEMNE PAŃSTWO CO STWORZY PROGRAM O CO MAJA WALCZYC I DO CZEGO DĄŻYĆ I GDZIE MAJA POPARCIE WIEKSZOŚCIOWE BO ŻEBY WYGRAC WYBORY TO NALEZY ZBUDOWAC PARTIE WIEKSZOŚCIOWĄ I TAK MOŻE DOPIERO WYSTAWIĆ RZĄD I BUDOWAC DEMOKRACJĘ --A JA PYTAM JAK TERAZ JEST NA BIAŁORUSI , CZY LIDERZY WIEDZĄ KOGO CHE SPOŁECZEŃSTWO , JAKA MAJA PRZEWAGE NAD RZĄDZĄCYM ŁUKASZENKĄ I RZĄDEM ????????BY ZBUDOWAĆ DEMOKRACJE TO POTRZEBA CONAJMNIEJ 10 LAT , a sam przewrót nic nie da tylko ofiary bedą a ludzie to najważniejsza sprawa , nalezy ochronić wszystkich ,szkoda zycia , budowac po cichu i spokojnie opozycje silną i wtedy bedzie skuteczna --widzicie co sie stało na UKRAINIE ---NIE JEST ŁATWO , Z ROSJA ZWIAZANI JESTEŚCIE UMOWAMI , JAK ZECHCA TO ZERWĄ UMOWY I DLA KOGO BEDZIECIE PRODUKOWAC I ZAKŁADY STANĄ , I BEZROBOCIE SIĘGNIE 80 % BO I SKLEPY SIE POZAMYKAJA BO LUDZIE PIENIEDZY NIE ZAROBIA TO I WYDAWAC NIE BEDA BO CO ??? MYSLEC TRZEBA ---POLITYCZNO- EKONOMICZNIE
bDTeaVmz
gls63amg
8 miesięcy temu
wszystkie fajne tyłki jakie są wyprodukowane oglądałem... świetna laska zgrabne nogi i włosy w paski... no dam
65...amg
8 miesięcy temu
1,1 nie piję
gls63
8 miesięcy temu
zgadza się nisko... 000 co robić za co... przyzwyczaję się
g63
8 miesięcy temu
słabszy... można się przyzwyczaić ja tam zawszę chętny jestem.. tak samo... tez nie wiem co to jest ale to śmigiełko turbo nabija powietrze wtryski na listwie gls samolot
g63
8 miesięcy temu
szachy... lżejszy młodszy bardziej elastyczny... myślimy coś, przykro mi ..
lokani
8 miesięcy temu
serwisanci diesla to nie są maszyny do regeneracji pomp, wtrysków tylko produkcji firma wypuściła maszyny bo tak a części nie są chińskie tylko tak jak napisane kalkulacja... tak powstaję oddział fabryki... tylko trzeba wiedzieć że wprodukowany nowy wraz z nową pamięcią zapiszę pierwszy rozruch a stary ciągnie zapisany nic się nie da zrobić nie wiedząc co się robi... to weź windowsa zapisz gdzie kol wiek i zrób jak myślisz.. skoro macie maszyny zapiszcie pewnie nie raz próbowałeś bo masz projekt to mechanik ma lepszy niebieski
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić