o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

23-latek pojechał do Afryki. "Obiecał, że wróci". Nie żyje

100
Podziel się

Radosław Bolek z Krakowa pod koniec 2019 wyjechał do Afryki, by pracować jako kucharz w ekskluzywnej restauracji. 23-latek zmarł tam 5 października 2020 r. Rodzina nie wierzy miejscowym urzędnikom, którzy twierdzą, że mężczyzna zmarł na malarię.

23-latek pojechał do Afryki. "Obiecał, że wróci". Nie żyje
Radosław Bolek z Krakowa zmarł w Afryce. (Facebook)
bDZNvZCJ

23-latek dostał propozycję pracy jako kucharz w Sierra Leone w zachodniej Afryce. Młody Polak miał zarabiać ok. 12 tys. zł miesięcznie. Przed wyjazdem z Polski zrobił wszystkie potrzebne badania i szczepienia, wziął ze sobą także leki na malarię.

Miał tam zostać rok i wrócić. Mówił: mamuś wrócę, może wyjedziemy do Warszawy i założę tam bistro, albo bar mleczny - mówi mama Polaka, pani Anna w rozmowie z "Faktem".
bDZNvZCL

Początkowo 23-latek był zadowolony z pracy i wszystko układało się dobrze. Jednak po miesiącu pracy Radosław nie dostał wynagrodzenia, gdyż jego szef zaproponował mu, że wszystkie pieniądze otrzyma na koniec pobytu. Młody Polak zgodził się na propozycję, mimo, że rodzina namawiała go, by wracał do rodzinnego miasta.

Mama 23-latka ostatni raz rozmawiała z nim 29 września 2020r., czyli tydzień przed jego śmiercią. Wszystko wydawało się być w jak najlepszym porządku. 5 października kobieta dostałą telefon, że syn trafił do szpitala, następnie w krytycznym stanie został przetransportowany do drugiej placówki. Dwa dni później Polak zmarł.

Lekarz, który prowadził 23-latka w drugim szpitalu zarządził sekcję zwłok, gdyż nie wierzył, że mężczyzna w tak krótkim czasie zmarł na malarię. Za badanie musiała zapłacić rodzina zmarłego.

bDZNvZCR
Sekcje niestety tamtejsza policja kazała nam opłacić z racji, iż Radek był Europejczykiem, a ponoć nasz kraj jest krajem bogatym. To ich słowa. A więc moja mama musiała pożyczyć się 8 tysięcy złotych, aby zrobić przelew i ją opłacić - opisuje sytuację siostra Polaka na stronie zrzutka.pl

Według miejscowych lekarzy Polak zmarł z powodu silnej odmiany malarii. Mama Radosława nie wierzy w taką wersję. Kobieta uważa, że ktoś prawdopodobnie przyczynił się do śmierci jej syna i miał w tym cel - podaje "Fakt". Siostra 23-latka na stronie zrzutka.pl prosiła o pomoc w zebraniu pieniędzy potrzebnych na sprowadzenie ciała brata.

Ciała Polaka wciąż nie sprowadzono do Polski. Kiedy rodzina 23-latka zorganizowała już pieniądze na sprowadzenie zwłok i transport okazało się, że konsulat zgubił akt zgonu 23-latka. Niedawno wystawiono jego duplikat, który musi zatwierdzić firma transportowa. Być może dopiero w najbliższych tygodniach rodzina będzie mogła ostatni raz pożegnać 23-letniego Radosława. Prokuratura w Polsce prowadzi dochodzenie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 23-latka.

bDZNvZCS
Zobacz także: Zastrzelili trzynastoletniego chłopca. Policja publikuje nagranie z interwencjiT
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZNvZDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(100)
bYłem tam
4 tyg. temu
praca w Afryce to jak wycieczka po Warszawie w czasie Powstania Warszawskiego .
o....
4 tyg. temu
Miał zarabiać 12.000 na miesiąc? 12.000 leone x 0,00037 = 4,44 pln
Franciszek
4 tyg. temu
Bóg tak chciał, przyszła pora. Cóż zrobić?
bDZNvZDn
.........
4 tyg. temu
Brak słów. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.....
Drl
4 tyg. temu
Do Sierra Leone bez jaj tam nikt nie jeździ chyba gorzej tylko w Afganistanie albo Somalii
Stag
4 tyg. temu
Zmarł na swoich warunkach robiąc to co kochał.
Darek
4 tyg. temu
Ale nasza dzielna prokuratura z zerem na czele szybko wszystko wykryje, najedzie na Afrykę i spacyfikuje kontynent....
Ludo Żerc A
4 tyg. temu
Vivat Afrika! Vivat biały człowiek? Vivat dobry obiad!
,jgf
4 tyg. temu
do czarnego luda nie jedzie sie na zarobek
Cipcidripci
4 tyg. temu
Skończył się kontrakt a jak jest napisane w reportażu że zapłacą na koniec/to prxytrafiła się ostra odmiana malarii/ proste rozwiązanie umowy!!!!!!
Rasizm jest w...
4 tyg. temu
Nie bedzie protestow i masowych zamieszek jak w usa zabija czarnego gangusa ?
Gus
4 tyg. temu
Jakby w szkołach były podstawy kulturologi i psychologia biznesu zamiast religi nigdy by tam nie pojechał
Czarna
4 tyg. temu
Wydaje mi się że jeżeli nie wiemy o co chodzi to chodzi o pieniądze !! Współczuje rodzinie trauma szok Stracić dziecko najgorszy cios ból na świecie 😪
bDZNvZDf
Czarna
4 tyg. temu
Wydaje mi się że jeżeli nie wiemy o co chodzi to chodzi o pieniądze !! Współczuje rodzinie trauma szok Stracić dziecko najgorszy cios ból na świecie 😪
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić