Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska| 
aktualizacja 

Tajemnicza śmierć w Tatrach. Policja publikuje zdjęcia

48
Podziel się:

Na ludzkie szczątki natknęli się 7 września pracownicy naukowi Tatrzańskiego Parku Narodowego. Badali Dolinę Roztoki. Teraz policja publikuje zdjęcia rzeczy, należących do tej osoby i prosi o pomoc w rozwiązaniu tajemnicy.

Szczątki znaleziono we wrześniu w Tatrach
Szczątki znaleziono we wrześniu w Tatrach (Facebook/policja)

"Poniżej publikujemy zdjęcia rzeczy należących do osoby, której szczątki odnaleziono początkiem września w Dolinie Roztoki w Tatrach.
Osoby, które rozpoznają te rzeczy i wiedzą do kogo mogły należeć prosimy o kontakt
pod numerami tel. 18 - 20 23 400 lub 404" - pisze na swoim profilu na Facebooku zakopiańska policja.

Ze szczątków odnalezionych na początku września w Dolinie Roztoki w Tatrach udało się wyodrębnić kod DNA. Zostanie ono porównane z próbkami pobranymi od wytypowanych rodzin.

- Na tym etapie nie możemy wykluczyć, że był to jakiś turysta z zagranicy, jednak na razie wszystko wskazuje na to, że był to obywatel Polski – dodała.
Na policję zgłosiło się w sumie ponad 10 rodzin z różnych stron Polski, które podejrzewają, że może chodzić o ich bliskiego. Uwagę śledczych wzbudziła szczególnie historia zaginionego w 2009 r. mężczyzny z Podkarpacia.

Mężczyzna 35 - 50 lat

Lekarze z zakładu medycyny sądowej potwierdzili, że są to szczątki mężczyzny w wieku między 35 a 50 lat, szczupłej budowy ciała i wzroście około 175 cm, ale na podstawie zebranych w Dolinie Roztoki dowodów, śledczy nie mogli ustalić przyczyny śmierci turysty.

Na ludzkie szczątki natknęli się 7 września pracownicy naukowi Tatrzańskiego Parku Narodowego, którzy badali drzewostan w Dolinie Roztoki. Wśród resztek ubrań i wyposażenia turystycznego znaleziono kość ramieniową. Podczas dalszych poszukiwań odnaleziono kolejne ludzkie kości, w tym czaszkę.

Co znaleziono przy ciele?

Wśród rzeczy były produkty spożywcze, na których widniały daty przydatności do spożycia - na jednym grudzień 2008 r., na kolejnym 2009 r. Śledczy przypuszczają, że zgon mógł nastąpić w latach 2007-2009. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zakopanem.

Dolina Roztoki to odgałęzienie Doliny Białki. Można do niej wejść ze szlaku prowadzącego do Morskiego Oka na wysokości Wodogrzmotów Mickiewicza i przejść nią obok wodospadu Wielka Siklawa do Doliny Pięciu Stawów Polskich.

Źródło: Policja/WP/PAP

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić