Tak 44-latek z Koła próbował uciec policji. Zdjęcia trafiły do sieci

13

Policja w Kole (woj. wielkopolskie) próbowała zatrzymać 44-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi. Kiedy funkcjonariusze przybyli do mieszkania, najpierw się zabarykadował, później chciał uciec przez okno, a kiedy zrozumiał, że to się nie uda, zrobił dziurę... w dachu.

Tak 44-latek z Koła próbował uciec policji. Zdjęcia trafiły do sieci
44-latek wybił dziurę w suficie (KPP Koło)

Do nietypowego zdarzenia doszło podczas zatrzymania w jednym z mieszkań w Kole (woj. wielkopolskie). Jak poinformowała policja, funkcjonariusze chcieli zatrzymać 44-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi.

Mężczyzna ukrywał się przed policją

Był karany za kradzieże, znieważenie funkcjonariusza publicznego oraz uszkodzenie mienia. Jak wskazał oficer prasowy policji w Kole asp. Daniel Boła, mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ miał już orzeczoną karę pozbawienia wolności.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, poszukiwany wraz z przebywającymi z nim w mieszkaniu kolegami najpierw zabarykadował się w lokalu, a potem próbował uciec przez okno na prowizorycznej linie, którą zrobił z kabli i prześcieradła.

Chciał uciec policji... przez dach

Po chwili ścigany zorientował się, że ten pomysł "nie wypali". Wtedy postanowił... wybić dziurę w stropie i uciec przez dach. Funkcjonariusze musieli siłowo wejść do mieszkania. W trakcie zatrzymania poszukiwany 44-latek napadł na funkcjonariuszy, naruszył ich nietykalność cielesną i groził im.

Policjanci zatrzymali także 36-letniego mieszkańca Koła, który napadł na interweniujących policjantów. W mieszkaniu 44-letniego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli też ponad 12 gramów marihuany. Sprawca usłyszał już zarzuty dokonania czynnej napaści na policjantów oraz posiadania narkotyków.

Grozi im 10 lat więzienia

W piątek Sąd Rejonowy w Kole na wniosek prokuratury zastosował wobec 44-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy, a jego 36-letniego kolegę aresztował na okres dwóch miesięcy. Za napaść na funkcjonariusza grozi im do 10 lat więzienia.

Zobacz także: 27-letni złodziej przebrał się za kobietę. Chciał zmylić policję
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić