Tak burmistrz Brwinowa zachęca pracowników do szczepień. "To nie przekupstwo"

20

Burmistrz Brwinowa pod Warszawą postanowił przyznać premię pracownikom zaszczepionym przeciwko COVID-19. "To nie przekupstwo, lecz nagroda" – stwierdził w rozmowie z "Faktem" Arkadiusz Kosiński.

Tak burmistrz Brwinowa zachęca pracowników do szczepień. "To nie przekupstwo"
Burmistrz Brwinowa zachęca pracowników do szczepień (Getty Images, Morsa Images)

Burmistrz Brwinowa wpadł na nietypowy pomysł. By zachęcić pracowników do szczepienia przeciwko COVID-19 - postanowił dawać im za to premie.

W ostatnich tygodniach mieliśmy sporo problemów spowodowanych nałożeniem kwarantanny na niezaszczepionych urzędników, którzy mieli bliski kontakt lub mieszkają z osobami zarażonymi koronawirusem. W pewnym momencie nie funkcjonowały aż dwa działy urzędu, a inni pracownicy zostali obciążeni dodatkowymi obowiązkami – wyjaśnił w rozmowie z "Faktem" Arkadiusz Kosiński.

Premia za szczepienie. Ile dostaną urzędnicy z Brwinowa?

Premie nie są równe. Im szybciej pracownik zdecyduje się na szczepienie, tym więcej pieniędzy dostanie. Osoby, które zaszczepiły się w grudniu, dostały 500 zł. Urzędnicy, którzy przyjmą preparat w styczniu, dostaną 400 zł, natomiast ci, którzy zaszczepią się w lutym, dostaną 300 zł.

Wygląda na to, że system premiowy za szczepienia zmotywował pracowników. Burmistrz podkreślił, że poziom zaszczepienia wśród urzędników znacznie wzrósł.

W ostatnim czasie poziom zaszczepienia w urzędzie zdecydowanie wzrósł. Teraz wynosi około 85 proc. Siebie jako zaszczepionego też wliczyłem, choć oczywiście nagrody sobie nie przyznałem – zaznaczył burmistrz.
Zaszczepieni pracownicy wykazali się odpowiedzialnością za zdrowie nie tylko swoje, ale także mieszkańców. Bardzo to doceniam – dodał.

Zobacz także: Najnowsze dane z MZ. Lekarz alarmuje ws. Omikronu i szczepień

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić