Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Tak kończą Rosjanie. "Żona czeka na ciało już ponad 6 dni"

Podziel się:

Rosjanie nie chcą głośno mówić o dużych stratach siły żywej w rozpętanej przez nich wojnie w Ukrainie. Dlatego ciała żołnierzy są wysyłane do rodzin po cichu, pod osłoną nocy i niewielkimi partiami — informuje ukraińska Służba Bezpieczeństwa, która przechwyciła rozmowy rosyjskich dowódców.

Tak kończą Rosjanie. "Żona czeka na ciało już ponad 6 dni"
Rosyjscy żołnierze (mil.ru)

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy regularnie przechwytuje rozmowy telefoniczne przebywających w Ukrainie Rosjan. Świadczą one o tym, że żołnierze armii Putina wcale nie są tak dobrze traktowane przez ich dowódców, jak mówi o tym rosyjska propaganda.

Wywożą ciała po cichu

Okazuje się, że Rosjanie za wszelką cenę próbują ukryć duże straty siły żywej w wojnie w Ukrainie. Z najnowszej przechwyconej rozmowy wynika, że ciała zmarłych są wywożone do Rosji po cichu — pod osłoną nocy i niewielkimi partiami.

Na nagraniu, które udostępniło ukraińska SBU słychać, jak jeden z dowódców pyta drugiego, czy ciała poszczególnych żołnierzy zostały już wysłane do Rosji. Rosjanin skarży się, że "żona czeka już ponad 6 dni na ciało męża".

"Żeby ludzie nie byli zaskoczeni"

Na co inny żołnierz odpowiada, iż ciała są przewożone "małymi partiami", żeby "ludzie nie byli zaskoczeni". Dodał, że robi się to wszystko tylko w nocy. Później dowódca skarży się, że w jego jednostce "pozostało tylko 20-22 żyjących żołnierzy".

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przekazała, że nagranie, które udało się przechwycić, pochodzi z obwodu zaporoskiego, który jest częściowo zajęty przez siły rosyjskie i gdzie nadal trwają walki. Od początku wojny, według ukraińskich danych, Rosjanie stracili już 23,8 tys. swoich żołnierzy, choć oficjalnie poinformowano tylko o 1,3 tys.

Zobacz także: Brutalna kampania Rosjan. "Chcą zniechęcić zachodnie państwa"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić