Tak zaparkował Jacek Kurski. Od razu podszedł do niego funkcjonariusz SOP

259

Znów zrobiło się głośno o byłym szefie TVP. Jacek Kurski przyleciał z Waszyngtonu do Polski i w miniony wtorek zjawił się pod siedzibą Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie. Polityk zaparkował samochód w specyficznym miejscu. Musiał się tłumaczyć funkcjonariuszowi SOP. O sprawie pisze "Fakt".

Tak zaparkował Jacek Kurski. Od razu podszedł do niego funkcjonariusz SOP
Jacek Kurski parkuje na miejscu dla dyplomatów. Zdjęcie ilustracyjne (AKPA)

Przypomnijmy. Od początku grudnia 2022 roku Jacek Kurski pełni funkcję dyrektora w Banku Światowym. Mieszka na co dzień w Waszyngtonie. Jak pisze "Fakt", niedawno były szef TVP odwiedził jednak Polskę, żeby załatwić kilka spraw.

Jacek Kurski zaparkował na miejscu dla dyplomatów. Musiał się tłumaczyć

We wtorek, 6 czerwca br., Kurski pojawił się w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie. Zaparkował swoje BMW na miejscu przeznaczonym dla... korpusu dyplomatycznego (dla ambasadorów i pracowników korpusu konsularnego).

Wóz nie miał ani stosownej naklejki, ani niebieskich tablic rejestracyjnych, przysługujących dyplomatom - pisze tabloid.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pracował w Banku Światowym. Tak wykpił Kurskiego

Kiedy były prezes TVP opuścił auto, Funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa, który patrolował ten obszar, podszedł do niego i zwrócił mu uwagę. Na tym się jednak skończyło.

Jacek Kurski twierdzi, że załatwiał sprawy konsularno-dyplomatyczne

- Sprawy konsularno-dyplomatyczne właśnie załatwiałem w MSZ. Kiedy to wyjaśniłem funkcjonariuszowi SOP, uznał, że miejsce do parkowania zajmuję zgodnie z przeznaczeniem. Zresztą trwało to kilka minut. Ot i cała historia - wyjaśniał "Faktowi" Jacek Kurski.

W rozmowie z dziennikiem polityk przypomniał, że ma paszport dyplomatyczny, wykonuje misje dyplomatyczne i może zostawiać samochód na miejscach dedykowanych dyplomatom. Nie zdradził jednak, jakim konkretnie tematem zajmował się we wtorek.

Jestem na stuprocentowym statusie dyplomaty — reprezentantem Polski w Największej po ONZ instytucji międzynarodowej tj. Banku Światowym skupiającym 189 krajów - podsumował Jacek Kurski dla "Faktu".
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić