Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
GGG
|

Tematy maturalne wyciekły przed egzaminem? Oświadczenie CKE

2
Podziel się:

Nie milkną echa podejrzeń o wycieku tematów maturalnych z języka polskiego. Głos w sprawie zabrał dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Tematy maturalne wyciekły przed egzaminem? Oświadczenie CKE
Zdjęcie poglądowe (PAP, Darek Delmanowicz)

Tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczęły się 4 maja. Uczniowie szkół średnich tradycyjnie rozpoczęli od egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego samego dnia pojawiły się pogłoski dotyczące wycieku tematu pracy pisemnej, z którym musieli się zmierzyć.

Nowe informacje w sprawie maturalnych przecieków podał PAP. 4 maja szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik zapowiedział, że zostanie złożone zawiadomienie na policję w sprawie ewentualnego wycieku tematów z matury języka polskiego w zakresie podstawowym.

Ministerstwo opiera swoje podejrzenia na narzędziu Google Trends. To właśnie tam odnotowano znaczny wzrost wyszukiwania w przeglądarce frazy związanej z maturalnym tematem przed rozpoczęciem egzaminu. Wskazywałoby to na wzmożoną aktywność maturzystów, którzy chcieli poznać właściwe odpowiedzi.

Na naszą skrzynkę mailową dostaliśmy kilka jednakowych informacji: skany z Google Trends, na których jest pokazane, że dziś po godzinie 7:30 poszukiwana była fraza "ambicje Lalka", czyli słowa klucze z jednego z wypracowań – powiedział Marcin Smolik.

Ministerstwo zapowiedziało, że informacje w sprawie przecieków wymagają weryfikacji. Rzecznik Anna Ostrowska przyznała, że nie wiadomo na ile prawdziwe były doniesienia o przecieku tematów.

Zobacz także: Fundusz Odbudowy. Marcin Warchoł zagłosował "za". Radosław Fogiel komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
senior
9 miesięcy temu
Dzień przed maturą w "szkle kontaktowym"w komentarzach był wpis babci karcącej wnuczka,że nie przeczytał "Lalki" i to był wnusia błąd.Od razu było wiadomo co będzie na maturze.Hihi
Ehe
9 miesięcy temu
Co roku to samo
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić