To może być oznaka nowego wariantu koronawirusa. Eksperci alarmują

73

Nowy szczep koronawirusa budzi niepokój wśród ekspertów na całym świecie. O bliskim kuzynie Omicrona nie wiadomo jeszcze wiele, jednak zidentyfikowano konkretny objaw powtarzający się u zakażonych.

To może być oznaka nowego wariantu koronawirusa. Eksperci alarmują
Eksperci przedstawili swoje obawy nt. nowego wariantu koronawirusa (Getty Images)

Pandemia koronawirusa nie daje za wygraną. Na horyzoncie pojawił się nowy wariant wirusa, który jest nazywany przez wielu "bliskim kuzynem" Omicrona. Ten odpowiada obecnie za większość zakażeń SARS-CoV-2 na całym świecie. Raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) potwierdził, że BA.2 różni się od wcześniejszych mutacji ze względu na strukturę białka kolca w komórce.

Nowy szczep jest nazywany przez ekspertów ukrytym Omicronem. Wariant zaczął rozprzestrzeniać się na całym świecie. Nie wiadomo jeszcze o nim wiele, jednak badacze wskazali jeden konkretny objaw powtarzający się u zakażonych osób. Według British Heart Foundation wielu z nich zmagało się ze znacznie podwyższonym tętnem.

Szybsze bicie serca u zakażonych zostało wytłumaczone przez ekspertów. Dzieje się tak w odpowiedzi na gorączkę lub stan zapalny wywołany przez koronawirusa. Serce chorego musi ciężej pracować i pompować więcej krwi. British Heart Foundation poinformowało, że problemy pojawiły się również u ozdrowieńców. Niektórzy z nich zgłaszali również kołatanie serca.

Objawy nowego wariantu przypominają głównie te towarzyszące Omicronowi. Wśród nich znalazły się m.in. suchość w gardle, katar, bóle mięśni i głowy czy zmęczenie. W niektórych przypadkach pojawiły się też omdlenia, nudności oraz zimne poty.

Zobacz także: Wyznanie Ardanowskiego. "To pokazuje, że ta góra lodowa się kruszy"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić