Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

To mrozi krew w żyłach. Erkin Tursun błagał syna, by nie obrażał władz

13
Podziel się:

W Pekinie, podczas piątkowej konferencji prasowej, na której zgromadzone były tłumy dziennikarzy, wyemitowano propagandowy film. Na ekranie pojawiła się postać mężczyzny z ogoloną głową, ubranego w więzienny strój. Przerażony Erik Tursun obiecał nigdy więcej nie obrażać chińskiego rządu.

To mrozi krew w żyłach. Erkin Tursun błagał syna, by nie obrażał władz
Groźne wideo, które pokazano na konferencji prasowej w Pekinie.
Zrobię co w mojej mocy, aby się zmienić i otrzymać wyrozumiałość ze strony partii i rządu.

Te słowa wypowiedział więzień ujgurski Erkin Tursun, były producent telewizyjny, podczas piątkowej konferencji prasowej w Pekinie - dziś odsiadujący wyrok 20 lat pozbawienia wolności za ukrywanie przestępstw, podżeganie do nienawiści etnicznej i dyskryminacji etnicznej, podaje agencja Reuters. Podczas swojego wystąpienia Erkin Tursun błagał syna, który obecnie przebywa za granicami kraju, aby ten przestał występować przeciwko zatrzymaniu ojca przez chińskie władze, pokazując, że zasłużył na swoją karę.

Więzień, którego pokazano, był wyraźnie przestraszony. Ujgurzy, którzy przebywają za granicami Chin i są krewnymi tych przetrzymywanych w obozach, twierdzą, że filmy, które prezentuje Pekin, są reżyserowane, a więźniowie zmuszani są do mówienia dziwnych rzeczy, jak choćby zarzucania członkom swoich rodzin, że ci "specjalnie opuścili granice kraju", publikując filmy, które wywołują nieuzasadnione poczucie winy i wrażenie u widza, że to Ujgurzy są tą złą stroną konfliktu w Chinach.

Błagający syna więzień nie był jedyny. Po nim wystąpili kolejni

Podczas konferencji prasowej wystąpienie Erkina Tursuna było jednym z wielu. Na ekranie wyświetlono także nagrania z innymi więźniami, także proszącymi swoich krewnych, aby powrócili do kraju i przestali źle wypowiadać się o rządach chińskiej partii komunistycznej.

To wszystko ma pomóc Pekinowi w przekonaniu zachodniego świata, że polityka w Sinkiangu kieruje się zasadami sprawiedliwości i wcale nie łamie praw człowieka, o co Pekin oskarżają Stany Zjednoczone, Unia Europejska, Wielka Brytania i Kanada. Wszyscy wymienieni nałożyli z tego tytułu na Chiny liczne sankcje.

W Chinach ma miejsce "demograficzne ludobójstwo"?

Zachodni świat oskarża Chiny o ludobójstwo. Wspomnieli o tym m.in. brytyjscy wybitni prawnicy, którzy taką tezę wysnuwają wobec Pekinu. Alison Macdonald, doradca królowej, twierdzi, że traktowanie przez władze mniejszości ujgurskiej można nazwać tzw. "demograficznym ludobójstwem".

BBC opublikowało reportaż, w którym zaprezentowano, co dzieje się w obozach dla Ujgurów. Przebywające w nim kobiety są wykorzystywane seksualnie. W dokumencie pokazano także, że ludność, która przebywa w obozach, poddawana jest sterylizacji, a na kobietach przeprowadza się zabiegi przymusowej aborcji. Wszystko to, aby grupa etniczna Ujgurów wymarła.

Według ekspertów z ONZ w obozach łącznie przebywać może dziś nawet 1 mln Ujgurów. Chiny zaprzeczają, że obozy istnieją, twierdząc, że to "ośrodki zawodowe".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
mały
rok temu
Nie kupować nic z chin i szybko upadną, na kolanach wrócą błagać by u nich kupować towary.
Proste
rok temu
Nie trzeba epidemii, kataklizmów i innych tragedii, żeby zniszczyć ten świat. Wystarczą głupi ludzie
Menel
rok temu
Moze byscie tak zobaczyli jak pare lat temu ujgurzy mordowali chinczykow na ulicach, robili zamachu bombowe , latali pomagac isis
Ogar
rok temu
Jeden żołnierzy USA z którymi służyłem w Iraku- powiedział cytuję "dobry muzułmanin-to martwy muzułmanin" i tak myślę,że coś w tym jest!
Kok
rok temu
Czemu ludzie sobie to robia
hhhhh
rok temu
"Ujgurzy, którzy przebywają za granicami Chin " kto ci niedouczony pismaku takich bzdur nagadał ci z Pekinu, którzy wam płacą. Byłem kilka razy w Chinach i w rejonie z granicą z Uzbekistanem żyją nadal ci dzielni Ujgurzy. Może niech ci twoi skąpi mocodawcy zafundują ci wycieczkę po Chinach min. miesiąc aby poznać i zrozumieć ten naród.
sinolog
rok temu
Totalnie zakłamana, perfidna i nieobliczalna nacja. Chinole to puszka Pandory, która niestety powoli się otwiera. To modliszka, wychodowana przez cwaniaków bo chcieli mieć tanią siłę roboczą i wielki rynek, a ona niby pozwalała im się dymać i teraz powoli zaczyna ucztę, jak w przyrodzie. Summa summarum to kto w końcu został wydymany?
gość
rok temu
Pokazywanie filmu, na którym człowiek blaga rodzine o powrót do China ma pomoc Chinom w polepszeniu PR-u? kto im to wymyślił? Skrajna głupota, potwierdzenie zbrodniczej działalności
Kolo
rok temu
Ajajjajjaj, to by się karaka owi marzyło, fik, i za złe slwoa na partie, czapa
Lotek
rok temu
"Ośrodki zawodowe", Niemcy podobnie nazywali swoje obozy koncentracyjne. Jak to w takich artykułach bywa. Dziesiątki milionów ludzi na całym świecie przeczyta o tym, po czym wróci do swoich zajęć i zamawiania produktów z Chin za pomocą pewnego portalu. Gdy w Rwandzie trwało ludobójstwo, ludzie w Europie w wiadomościach telewizyjnych oglądali reportaże, po czym wracali do swoich zajęć. Spływało to po nich jak po kaczce a ludobójstwo trwało nadal (Belgia była jedynym krajem w którym nie emitowano materiałów o tym, bo to oni do niego doprowadzili). Tutaj będzie tak samo. Nikt na to nie zareaguje a rządy zrobią sztuczne sankcje a w Chinach nadal będzie trwał horror.
Wybor
rok temu
Taka przyszłość czeka też Polskę i to już niedlugo
Suweren
rok temu
Jeszcze chwila i PIS tak zrobi z opozycjom.
Chrld=zaraza
rok temu
Cały świat powinien o tym mówić, nakładać sankcjie i jak to tylko możliwe utrudniać im prowadzenie biznesów. To jest chińska zaraza która chce rządzić światem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić