Tragedia w Turcji. Samolot spadł na zaludnione osiedle

35

Dwie osoby zginęły w wyniku katastrofy samolotu jednosilnikowego w Bursie w północno-zachodniej Turcji. Niewielka maszyna runęła na gęsto zaludnione osiedle mieszkaniowe, na szczęście nikomu z mieszkańców nic się nie stało. Wstępną przyczyną katastrofy jest usterka techniczna samolotu.

Tragedia w Turcji. Samolot spadł na zaludnione osiedle
Katastrofa lotnicza w Turcji. Samolot spadł na osiedle (Twitter)

Do tragedii doszło w poniedziałek po południu w miejscowości Bursa, północno-zachodniej Turcji. Jednosilnikowy samolot runął na ziemię i rozbił się w zaludnionym osiedlu, powodując prawdziwą panikę wśród miejscowych.

Katastrofa w Turcji. Piloci nie żyją

Według lokalnych źródeł była to niewielka maszyna szkoleniowa, w której w momencie katastrofy przebywał pilot-instruktor oraz jego uczeń. Nie udało im się katapultować, obaj zginęli po tym, jak samolot zderzył się z ziemią i stanął w płomieniach.

Na szczęście nikomu z mieszkańców osiedla nic się nie stało. Poważnie ucierpiały natomiast dwa budynki i dwa samochody w okolicy. Na miejsce przyjechała policja i komisja śledcza, która zaczęła badać okoliczności zdarzenia. Wstępną przyczyną katastrofy nazywają "usterka techniczna silników" samolotu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Policja na razie nie ujawnia tożsamości nieżyjących członków załogi maszyny. - Znamy nazwiska zabitych, ale nie ogłosimy ich nazwisk, zanim nie poinformujemy ich rodzin – powiedział burmistrz Bursy, Yakup Canbolat lokalnym mediom.

Zobacz także: Kukiz ocenił działania polskich władz ws. Ukrainy. Wskazał zaskakującego sojusznika
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić