aktualizacja 

Tragiczny wypadek rowerzystów. Bliscy chcą pomóc rodzinie zmarłego

64

W serwisie zrzutka.pl pojawiła się zbiórka pieniędzy, która ma wesprzeć rodzinę rowerzysty, który zginął w tragicznym wypadku pod Tarczynem. Zebrane pieniądze zostaną też przeznaczone na rehabilitację poszkodowanych. Udało się zebrać już ponad 100 tys. złotych.

Tragiczny wypadek rowerzystów. Bliscy chcą pomóc rodzinie zmarłego
Bliscy chcą pomóc rodzinie zmarłego rowerzysty (money.pl, zrzutka.pl)

Do tragicznego wypadku doszło w środę przed godziną 20 w okolicach Tarczyna w województwie mazowieckim. Kierowca samochodu osobowego wjechał w grupę 14 kolarzy, nie zatrzymał się i uciekł. Jeden z kolarzy zmarł, a czterech z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala.

Tragiczny wypadek rowerzystów

Poszukiwania kierowcy trwały przez kilka godzin. W nocy ze środy na czwartek kierowca został zatrzymany. Był pod wpływem alkoholu. - Potwierdzamy, że w nocy zatrzymaliśmy do sprawy 45-latka. Miał 1 promil alkoholu w organizmie - przekazał rzecznik stołecznego policji nadkom. Sylwester Marczak.

Jak przekazali kolarze z grupy amatorów "SzoSza - Szosowe Szaleństwo", jeden z rowerzystów jest w śpiączce farmakologicznej. W serwisie zrzutka.pl za zgodą rodzin zmarłego i poszkodowanych uruchomili zbiórkę pieniędzy. Ma pomóc wrócić do pełnej sprawności jednemu z rowerzystów oraz wesprzeć rodzinę zmarłego.

Żadne pieniądze nie zwrócą człowiekowi życia. To oczywiste. Żadna kwota nie zwróci męża, ojca, brata... Ale nie możemy tego tak zostawić, czujemy się w moralnym obowiązku pomóc rodzinie tragicznie zmarłego śp. Tomka w taki sposób, w jaki możemy - czytamy w opisie zbiórki.

Ruszyła zbiórka pieniędzy

Kolarze chcą zebrać 200 tys. złotych. Jak przyznają, na tym etapie ciężko prognozować, jakie będą koszty rehabilitacji poszkodowanych. Dlatego szczegóły podziału zebranych pieniędzy zostaną ustalone z poszkodowanymi i ich rodzinami po zakończeniu zbiórki.

Zapewniają, że jeżeli uda się uzbierać więcej niż zadeklarowane 200 tys. zł cała nadwyżka zostanie również przekazana poszkodowanym oraz rodzinie zmarłego. Zbiórka ruszyła w czwartek, a już udało się uzbierać ponad połowę potrzebnej kwoty. Rowerzystom pomogło już ponad 1,4 tys. osób.

Zobacz także: Amatorzy szybkiej jazdy w oku wideorejestratora
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić