o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Wyrok Trybunału w Strasburgu ws. szczepień dzieci. Przeciw tylko Polak

99
Podziel się

Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił skargę dotyczącą dzieci z Czech, które nie dostały się do przedszkola ze względu na brak szczepień. Uznano, że w żaden sposób nie złamano prawa i nie ograniczono niczyjej wolności.

Wyrok Trybunału w Strasburgu ws. szczepień dzieci. Przeciw tylko Polak
Dzieciom odmówiono miejsc w przedszkolu ze względu na brak szczepień. (Pixabay)
bDUmWZiZ

W czwartek Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał wyrok w sprawie dzieci, którym odmówiono miejsc w przedszkolach ze względu na brak szczepień. Pięć skarg zostało złożonych przez rodziców ośmiorga dzieci.

Skargi zostały odrzucone niemalże jednogłośnie. Jedyny głos sprzeciwu należał do polskiego sędziego Krzysztofa Wojtyczka.

bDUmWZjb

 Dzieci nie miały szczepień - nie poszły do przedszkola

Sędziowie orzekli, że przepisy nie ingerują w życie i nie są "zbyt ostre". Są stworzone po to, aby dbać o dobro ogólne społeczeństwa, w którym żyjemy.

Zobacz także: Adam Niedzielski przedstawił prognozę. Emilia Cecylia Skirmuntt skontrowała ministra zdrowia
Uznano, że zaskarżone środki mogą być uznane za konieczne w demokratycznym społeczeństwie - czytamy w komunikacie.
bDUmWZjh

Czesi w ostatnim czasie zaostrzyli swoje prawo dotyczące szczepień. Sędziowie orzekli, że nie jest to wciąż nazbyt surowe prawo, a dzieciom odmówiono tylko dostępu do przedszkola, a nie obowiązkowej edukacji.

Oprócz odrzucenia skarg ukarano także ojca dwójki nastolatków, który odmawiał zaszczepiania swoich dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUmWZjC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(99)
Yer
2 tyg. temu
Ci ludzie orzekaja w sprawach dotyczacych praw czlowieka i wolnosci a nie rozumieja co to jest prawo czlowieka i wolnosc...
jop
2 tyg. temu
europejski trybunał BEZPRAWIA człowieka!!
Rtl
2 tyg. temu
Jawna dyskryminacja praw człowieka . Jeśli jestes przeciwny dyktaturze narzucanej przez rządy nie masz szansy bytu!!! Europejski trybunał praw człowieka tez już przekupiony i wstąpił w szeregi mafii !!!
bDUmWZjD
nnn
2 tyg. temu
Szczepienia nie zabezpieczają ani przed zakażeniem , ani przed zarażaniem innych. Ta nieostra ingerencja jest tylko przymusem szczepień eksperymentalnym preparatem. Ten skład ETS oprócz Polaka to przestępcy norymberscy. Auschwitz II zatwierdzony.
Prawda
2 tyg. temu
W demokracji nie ma nic na siłę za to w faszyźmie i komuniźmie tak nawet nie warto się zastanawiać w jakim ustroju jest tak zwana UE ,fakt pora zwijać sie do Rosji jak De Pardie i Sigal
Najnowsze komentarze (99)
Faaaz
2 tyg. temu
Spokojnie. Napaść USA na Wietnam, Irak, Afganistan, Libię, rozpętanie piekła w Syrii, itd.. też było zgodne z "prawami człowieka". A to, że tam wymordowano jakieś trzy miliony osób, czy więcej. Przecież zmarli już nie mają żadnych praw. Proste? Banalnie proste!
K..k
2 tyg. temu
skonczyła się wolność...
JAŚFASOLA
2 tyg. temu
Liczy się dobro ogółu społeczeństwa, nikt nie zmusza do prowadzenia dzieci do przedszkoli.A jeśli chce się uczestniczyć w życiu społecznym należy respektować prawa innych. Prawo do zdrowia i życia to najwyższe ze wszystkich. Tak więc fanaberie i nieuctwo trzymać w swoich domkach. Mam nadzieję, że wreszcie i w naszych żłobkach i przedszkolach zapanuje teraz porządek. Dzieci, które nie mogą być szczepione z powodu chorób immunologicznych będą mogły bezpiecznie pójść do przedszkoli bez obawy, że inne niezaszczepione dziecko przyniesie śmiertelną dla niego chorobę. Te dzieci tez mają prawa!!!
policjant
2 tyg. temu
dlaczego zaszczepieni boją się niezaszczepionych , skoro ci pierwsi są zabezpieczenie ????
wera
2 tyg. temu
chyba nie wiecie o czym piszecie.Chodzi o szczepienia na ospę ,gruźlicę itp.Nie o covid.A poza tym nikt nie zabrania nie szczepić sie.Tylko odmawia zakażania innych dzieci i to w przedszkolu który jest w głównej mierze opłacany przez panstwo czyli nas.Ja też nie chce by moje dziecko zaraziło sie grużlica,ospa rózyczką szkarlatyna błonnica itp.Nie ma powiedziane że przedszkole jest obowiązkowe.
ola
2 tyg. temu
Bandytyzmen jest szczepienie zdrowych obywateli unii . Zdrowych dzieci nie zaszczepionych nie przyjęto do przedszkola , to nazywa się terrorem .
muk
2 tyg. temu
no, to się popisał trybunał! Strach się bać, co za chwilę "zalegalizują" ci, którzy biorą forsę nie wiadomo, skąd i od kogo. A może - wiadomo? W tym - bardzo godne zachowanie Wojtyczka.
Anioł
2 tyg. temu
BRAWO!!!!! Jak ktoś jest w mniejszości i chce się zachowywać w odmienny sposób to musi to robić na własny koszt i często w innym miejscu!!! Tak wygląda demokracja...większość narzuca warunki, nie mniejszość...
bDUmWZjv
pokost
2 tyg. temu
Europejski Trybunał Praw Człowieka właśnie pokazał środkowy palec ludziom i gdzie ma ich prawa i wolności. Doczekaliśmy dyktatury demokratycznej. Większość rządzi nawet wtedy gdy nie ma racji.
Marcin 72
2 tyg. temu
Niech Strasburg płaci i utrzymuje ludzi a potem im wydaje polecenia życiowe
Anna
2 tyg. temu
A ludzie nadal się dziwią jak Hitler doszedł do władzy ... W większości nie zasługujecie na wolność bo jesteście BARANAMI. sąd kapturowy ETPC właśnie to potwierdził.
jaca
2 tyg. temu
Tak powinno byc.Nie chcesz sie szczepic?Nie zarazaj innych dzieci odra,tyfusem,malarią,i innymi chorobami z ktorymi w dzisiejszych czasach swietnie sobie radzimy.Np we wloszech jest tak ze dzieci bez szczepien maja zakaz chodzienia do szkoly
przytomna
2 tyg. temu
Brawo ,wreszcie ktoś wziął się za oszołomów. Chcesz mieć wolność to stwórz sobie prywatne 1 osobowe przedszkole w domu aby twoje dziecko nie zarażało innych dzieci . I to jest wolność dla ciebie.
ironia
2 tyg. temu
jest taka szczepionka przeciwko chorobie polio, drodzy rodzice, przestańcie szczepić swoje księżniczki i królewiczów przeciwko polio!!!! lepiej całe życie kuśtykać wykręconym po paraliżu dziecięcym, niż być zdrowym po przyjęciu szczepionki:)))))
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić