o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Trzaskowski ostro o Bąkiewiczu. "Nadaje się do zbadania przez psychiatrę"

265
Podziel się

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w ostrych słowach krytykował organizatorów tegorocznego Marszu Niepodległości, który 11 listopada przeszedł ulicami Warszawy. – Bąkiewicz martwi się, że Niemcy nastają na jego tożsamość płciową. To nadaje się do zbadania przez psychiatrę – ocenił. Dodał, że rachunek za uprzątnięcie stolicy zostanie wysłany do wojewody mazowieckiego.

Trzaskowski ostro o Bąkiewiczu. "Nadaje się do zbadania przez psychiatrę"
Rafał Trzaskowski skrytykował organizatorów tegorocznego Marszu Niepodległości (AKPA)
bESVuXLp

Marsz Niepodległości przeszedł w czwartek z ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego w Warszawie. Było to największe zgromadzenie zorganizowane w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie pod hasłem "Niepodległość nie na sprzedaż" odbyło się bez większych incydentów i ekscesów.

Tegoroczny marsz otrzymał status formalnej uroczystości państwowej. Powodem takiej decyzji była sądowa batalia o jego legalizację. Warszawscy urzędnicy sprzeciwiali się rejestracji zgromadzenia.

To nie była wojna z rządem, tylko walka o pryncypia. Sprzeciwiam się oddawaniu przez rządzących święta narodowego środowiskom skrajnym i narodowym. To rząd powinien organizować marsz od wielu miesięcy – powiedział w programie "Gość Wydarzeń" Rafał Trzaskowski.
bESVuXLr

Rafał Trzaskowski krytykuje organizatorów Marszu. "Nie powinno to mieć miejsca"

Prezydent Warszawy w ostrych słowach skrytykował rząd oraz organizatorów marszu. Odniósł się m.in. do słów szefa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza oraz posła Roberta Winnickiego.

Bąkiewicz martwi się, że Niemcy nastają na jego tożsamość płciową. To nadaje się do zbadania przez psychiatrę – ocenił Trzaskowski. – Winnicki mówi, że powinniśmy używać broni na polskiej granicy – kontynuował wyliczanie.
bESVuXLx

Plakat Marszu Niepodległości 2021 bardzo przypominał obwieszczenia rozwieszane w całej Polsce podczas okupacji. Został podpisany "der Oberbürgermeister Tschaskovsky". Podczas wydarzenia pojawiły się też wulgarne transparenty obrażające prezydenta Warszawy.

Minister ds. kombatantów organizuje to jako święto państwowe, pozwala na tego typu ekscesy i nawet się z tego nie tłumaczy. A wiem, jak zareagowali kombatanci pamiętający to z czasów okupacji. Nie chodzi o użycie mojego nazwiska, ale o to, że w ogóle takie plakaty nie powinny mieć miejsca – ocenił Trzaskowski.

Prezydent stolicy na antenie Polsat News zabrał głos także w sprawie kosztów przygotowania stolicy na wydarzenie. Ocenił że to "absurdalne, że urzędnicy musieli zabezpieczać remonty, zabierać kosze i rowery".

bESVuXLy
Przesunęliśmy 400 ton kamienia. To koszty idące w setki tysięcy złotych, właśnie je szacujemy. Rząd to zorganizował, powinien za to zapłacić. Wyślemy taki rachunek do wojewody, skoro to święto państwowe, to ktoś powinien wziąć za nie odpowiedzialność – podkreślił.

Kryzys na granicy. "Wyrzucanie dzieci do lasu na pewną śmierć"

Trzaskowski wypowiedział się w rozmowie z Marcinem Fijołkiem również w sprawie kryzysu na polsko-białoruskiej granicy. Podkreślił, że "można twardo chronić granicę, ale nie wyrzucać dzieci do lasu na pewną śmierć".

Najważniejsze to uszczelnić granicę, wszyscy się co do tego zgadzamy. (…) Proszę zobaczyć na rząd Litwy - ministrowie jeździli na Bliski Wschód, negocjowali z państwami, z których pochodzą uchodźcy. Nasz rząd spał, prezydent spał – obudzili się w ostatniej chwili.
bESVuXLz

Obejrzyj także: Marsz Niepodległości bez premiera i prezydenta. Miller: Kompromitujące dla władz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESVuXLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(265)
Cywilizacja
3 dni temu
Nasza niepodleglosc nie na sprzedaz'' Tak tez uwazali Faszysci niemieccy 1939.
Madzia
5 dni temu
Jak mu forsy zabraknie, to będzie korzystać z lewackich pomysłów : zasiłki dla bezrobotnych, mieszkania socjalne, socjal, państwowa opieka zdrowotna zamiast leczyć się prywatnie i zapomni o swoim antylewicowym światopoglądzie, zwłaszcza, że on jest patriotą bo mu pis za to płaci!
Maria
5 dni temu
tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji, bo inaczej obróci się przeciwko sobie i zostanie zniszczona przez nietolerancję. Podam przykład tolerancyjne Niemcy wpuściły uchodźców Muzułmańskich będących wrogami wolności, równości i tolerancji oraz demokracji i zamiast wolności, równości i tolerancji mają tolerancję dla nietolerancji w postaci szariatu i dżihadu!profesor Leszek Kołakowski w tekście o tolerancji radził co zrobić żeby ratować Europę przed islamizacją!
bESVuXLT
Kacz
7 dni temu
Niech wreszcie Bakiewicz ujawni swój życoirys (CIVI), z wykształceniem włącznie.
Sedan
2 tyg. temu
Niestety, w tym wieku skazani jesteśmy na miernoty moralne, szkoda tylko, że ktoś im dał władzę.
yyyy
2 tyg. temu
Nurtuje mnie do dzisiaj wasze motto przewodnie: 'Kasy nie ma i nie będzie' i Pana olewcza postawa wobec Turowa.
Anex
2 tyg. temu
Trzaskowski robi się coraz bardziej żałosny i śmieszny zarazem. Zupełnie jak TW Bolek i Herr Tchusk.
zcx
2 tyg. temu
Bąkiewicz jest tak inteligentny, że nawet poprawnie nie potrafił złożyć wniosku na organizację marszu. Czym zmusił obecną władze do oficjalnego poparcia neonazioli.
xsd
2 tyg. temu
Trzaskowski "Nadaje się do zbadania przez psychiatrę" i nosi buty na słoninie hahahahahaha
Prawnuczka
2 tyg. temu
Ja mloda jeszcze juz widze !! a wy jeszcze nie widzicie jacy sa u nas oszusci, zdrajcy wrogowie ,,nienormalnej'' Polski i nas Polakow..Czy wy ich wyborcy tez tego nie widzicie.??
gawel
2 tyg. temu
Rafalku,malo kultury i rozumu nauczyla Mamusia agetka malo.
Dziadek
2 tyg. temu
Dla targowicy,zdrajcow polska niepodleglosc maja gdzies glebok w ...Im tylko zalezy i pasuje niepodleglosc Niemiecka, Czeska Bialoruska i Ruska !!! A nawet panstwa islamskiego. Tak jak tym w osiemnastym wieku..
MARSZ
2 tyg. temu
Rozumiem że Prezydentowi Stolicy uprzątniecie materiałów do budowy 2 nitki METRA zaburzyło harmonogram PRAC, ale 2 mld EURO jako subwencja z podatków Polaków tj. 26 mld Euro przekazana na ten rok do UNII, a zaakceptowana do realizacji przez jego kolegę Premiera Państwa Polska wszystko pokryje. Tylko poco ten tygodniowy cyrk z decyzjami i wyrokami sądów jak od tygodnia wiedział i przez tydzień oczyszczał trasę przejazdu Marszu. Sypnął się Trzasek wygadując o tej nimi wojence z PIS. Rączka Rączkę myje, żeby w Warszawie żyło się szybciej i bezpieczniej bo schron przeciw lotniczy w rozbudowie.
bESVuXLL
Andrzej
2 tyg. temu
Gdzie Ci Warszawiacy mieli rozum ????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić