"Tu będzie techno" w warszawskim kościele. To on jest sprawcą

24

W nocy z 24 na 25 grudnia na bazylice św. Krzyża w Warszawie zdemolowano czerwonymi napisami wykonanymi sprayem. Okazuje się, że policja dysponuje wizerunkiem wandala.

"Tu będzie techno" w warszawskim kościele. To on jest sprawcą
Na bazylice na Krakowskim Przedmieściu pojawiły się napisy wykonane czerwonym sprayem. (Facebook)

"Tu będzie techno", "świeckie państwo", "PiS won" - takie napisy pojawiły się na bazylice św. Krzyża w Warszawie. Do aktu wandalizmu doszło w nocy z 24 na 25 grudnia. Wykonano je czerwonym sprayem. Sprawca jednak nie został anonimowy, tak, jak planował. Okazuje się, że policja wie, jak wygląda, bo zdarzenie zarejestrowały kamery.

To zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Znamy wizerunek tego mężczyzny. Jest on wciąż przez nas poszukiwany. Będziemy się starali oczywiście zidentyfikować kim jest i go zatrzymać - mówi portalowi idziemy.pl inspektor Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji Warszawa 1.

Wiadomo już, że zdarzenie miało miejsce ok. godz. 4 nad ranem. Proboszcz parafii św. Krzyża złożył już zawiadomienie o zniszczeniu mienia. Sprawca będzie miał o tyle trudniejszą sytuację, ponieważ zdewastował budynek zarejestrowany jako zabytek. Odpowie więc jak za popełnienie przestępstwa.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Kamil Stoch już nic nie musi. Ojciec o filozofii Stocha. „On chce tylko poprawiać to, co robi”
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić