o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Uciekł z Korei Północnej. Teraz przyłapano go na próbie powrotu

20
Podziel się

Policja z Korei Południowej zatrzymała mężczyznę, który usiłował przedostać się do Korei Północnej. Wcześniej 24-latek włożył wiele wysiłku, żeby uciec z ojczyzny, mimo że groziły mu surowe konsekwencje. Co kierowało Koreańczykiem, kiedy chciał tam wrócić?

Uciekł z Korei Północnej. Teraz przyłapano go na próbie powrotu
Schwytano mężczyznę, który najpierw uciekł z Korei Północnej, a później próbował do niej wrócić (Getty Images, Bloomberg , Contributor)
bDgvpcdh

Informację o próbie ucieczki przekazała przedstawicielka policji Korei Południowej. Jak ujawniła w niedzielę 20 września, mężczyzna został schwytany w graniczącym z Koreą Północną mieście Cheorwon-gun.

Uciekł z Korei Północnej. Teraz próbował tam wrócić

Według "Malay Mail" niedoszły uciekinier podjął próbę włamania się na poligon wojskowy, z którego chciał przedostać się na Północ. Został aresztowany, a południowokoreańska policja wszczęła śledztwo w jego sprawie.

bDgvpcdj
Mężczyzna jest objęty dochodzeniem policyjnym. Przyglądamy się szczegółom, np. dlaczego próbował przekroczyć granicę – poinformowała "Malay Mail" rzeczniczka policji Korei Południowej.

Zobacz też: Broń nuklearna zakończy wszystkie wojny. Kim Dzong Un zapewnia, że jego kraj może czuć się bezpiecznie

Zatrzymany mężczyzna ma 24 lata. Do Korei Południowej uciekł na przełomie 2017 i 2018 roku. Żeby wydostać się z Korei Północnej, musiał przeprawić się przez rów melioracyjny i północnokoreańską rzekę Han.

bDgvpcdp

Funkcjonariusze z Korei Południowej ujawnili, że to nie było pierwsze takie zdarzenie z udziałem 24-latka. W lipcu 2020 roku udało mu się nielegalnie przedostać na stronę Korei Północnej, a następnie z powodzeniem wrócić na Południe. "Reuters" podaje, że od tamtego czasu rządz zlecił śledztwo w sprawie jednostki wojskowej, która mu to umożliwiła.

bDgvpcdK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Hmmm
miesiąc temu
Czy ktoś rozumie o co chodzi w tym ,,artykule,, ?
Chu Chen Cho.
miesiąc temu
Nic z tego nie rozumiem.
????????
miesiąc temu
Zabili go i uciekł?
bDgvpcdL
Red
miesiąc temu
Ten artykuł na pewno pisał uczeń szkoły podstawowej klasy trzeciej tak mu się śniło Za dwadzieścia może trzydzieści lat na pewno coś napisze że go ktoś zrozumie o co mu chodzi
Ola
miesiąc temu
Znowu Ewelina Kolecka bajko pisarka. Ze takiego redactoora jeszcze trzymają zamiast do szkoły wysłać żeby ukończyła w końcu tą podstawówkę.
Najnowsze komentarze (20)
LOVE18.PL
miesiąc temu
❤️❤️Samotna, młoda i śliczna 18-letnia licealistka zaprasza na pokaz na kamerkach dorosłych Panów⬆️⬆️⬆️
Nickpoń
miesiąc temu
Źródło: O2. pl
AAA...
miesiąc temu
ktos pisal: Ewelino! Kim Dzong Un zaczął rozważać rozpoczęcie reform gospodarczych. Skąd masz te informacje o przyszłym kierunku polityki Korei Północnej, nawet sam Kim jeszcze nie wie!!!! Co na to? Co za wstyd!!!
Swojak
miesiąc temu
Chwila facet ucieka z ,raju, robotników i chłopów do wrazęj Korei południowej żeby wrócić do tego ,raju, coś tu się nie kleji
Ang.
miesiąc temu
Pani Ewelino, jaką szkołę pani skończyła ?
czytak
miesiąc temu
Ewelino -przeczytaj komentarze . Przemyśl czy nie lepiej zająć się zbieraniem puszek, niż pisaniem głupot.
heh
miesiąc temu
Ewwlinko, rządz? Co to jest tamten czas rządz? Czy ty już wiesz, co to są rządze, czy jeszcze za mała jesteś? cyt.: "Reuters" podaje, że od tamtego czasu rządz zlecił śledztwo"
heh
miesiąc temu
Tradycja - zdjęcie nie na temat. Ewelinko, czyżby schwytali Kima? Czy Kim Dzon Un uciekł, a potem go schwytali? Na zdjęciu Kim Dzong Un, podisany jako: "Schwytano mężczyznę, który najpierw uciekł z Korei Północnej, a później próbował do niej wrócić (Getty Images, Bloomberg , Contributor)"
bDgvpcdD
mojaopinia
miesiąc temu
Ewelina Kolecka, i wszystko jasne.Skąd wy to wzięliście?
Alfons titus
miesiąc temu
W południowej zarabia w północnej wydaje i tyle
eWo
miesiąc temu
pisala w weekend,i nikt nie rozumie
tomi
miesiąc temu
Wygląda na to że to sam Kim Dżon Un najpierw uciekł ze swojego kraju a potem próbował wrócić ale go aresztowali.
max
miesiąc temu
wrócił aby pomóc rodzinie która tam przymiera głodem, wielu tak robi
Ola
miesiąc temu
Znowu Ewelina Kolecka bajko pisarka. Ze takiego redactoora jeszcze trzymają zamiast do szkoły wysłać żeby ukończyła w końcu tą podstawówkę.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić