Uciekł z poznańskiego ZOO. Dziś walczy z niemieckim przeciwnikiem

21

Manul o imieniu Magellan w 2020 roku dał nogę z poznańskiego ZOO. Egzotycznego kota z miną wyrażającą rozczarowanie otaczającym światem (rozumiemy go zwłaszcza w deszczowy poniedziałek) znaleziono kilkaset metrów dalej. Dzisiaj ma szansę na zwycięstwo w międzynarodowym konkursie na najpiękniejszego manula na świecie. Głos może oddać każdy z nas!

Uciekł z poznańskiego ZOO. Dziś walczy z niemieckim przeciwnikiem
Magellan z Poznania walczy o tytuł najpiękniejszego manula (X)

Wielka ucieczka manula

O ucieczce tego egzotycznego kota głośno było w październiku 2020 roku. Dni mijały, a szansa na jego odnalezienie malała. Ale się udało - manula znaleziono całego i zdrowego, skrytego na terenie prywatnej działki oddalonej kilkaset metrów od terenu ZOO. Nie byle jakiej działki - znajdowała się na niej hodowla gołębi domowych. Zwierzak nie chciał się stamtąd ruszyć, trzeba go było wyciągać siłą. Jego chęć poznawania świata sprawiła, że otrzymał imię Magellan.

Międzynarodowe rozgrywki manuli

Teraz Magellan stanął do wirtualnej walki o tytuł najpiękniejszego manula na świecie. Głosowanie trwa właśnie na platformie X (dawny Twitter). Zwierzak z poznańskiego ZOO trafił już do półfinału! Jego przeciwnikiem jest tutaj manul Stubsi, który na co dzień mieszka w Niemczech.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Krzyknęła i pomachała niedźwiedziowi. Jego reakcja to hit sieci

W tej chwili (godz. 14:45) Magellan nieznacznie wygrywa, gromadząc 58,8 proc. głosów.

Głosować można w sondzie na platformie X.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie ma tutaj żadnej nagrody ani tytułu. "Puchar Świata Manuli" jest całkowicie wirtualny, ale dzięki temu każdy z nas może dorzucić swój głos na manula z rodzimego ZOO.

Manul stepowy jest drapieżnym ssakiem, wywodzącym się z rodziny kotów. Jego historia sięga 2 mln lat wstecz. Jest agresywny i charakteryzuje się niesamowitą zwinnością. I chociaż rozmiarowo przypomina nasze domowe mruczki, zdecydowanie różni się od nich charakterem.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić