o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Koronawirus. Smutne wieści. Ujawniła, co stało się w Wuhan

37
Podziel się

Dziennik "South China Morning Post" informuje o trudnej sytuacji dziennikarki obywatelskiej z Chin. Zhang Zhan relacjonowała sytuację z Wuhan na początku epidemii. Chińska prokuratura żąda za to dla niej surowej kary.

Koronawirus. Smutne wieści. Ujawniła, co stało się w Wuhan
Zhang Zhan (Twitter)
bDoDGYiJ

Dziennikarka obywatelska Zhang Zhan znalazła się w kłopotliwej sytuacji. Kobieta udała się w lutym do Wuhan, aby relacjonować wydarzenia z epicentrum epidemii koronawirusa. Teraz prokuratura w Chinach chce wyciągnąć wobec niej bardzo surowe konsekwencje za jej działania.

Zhang Zhan chciała rzetelnie zrelacjonować sytuację epidemiczną w Wuhan. 37-latka uważała, że władze nie podają prawdziwych wiadomości związanych z epicentrum koronawirusa. Podejrzewała ich, chociażby o zaniżanie liczby osób zakażonych podawanych do informacji publicznej. Opublikowała w tej sprawie artykuł, w którym otwarcie skrytykowała władze.

bDoDGYiL

Dziennikarka zadbała o to, aby informacje z Wuhan dotarły na cały świat. Niektóre z relacji przeprowadzała na YouTube i Twitterze, które są zablokowane na terenie Chin. Przekazywanie informacji nie spodobało się tamtejszym władzom.

W połowie maja kobieta została zatrzymana przez służby. Według "South China Morning Post" postawiono jej zarzut "wszczynania kłótni i wywoływania kłopotów". Prokuratura chce dla niej surowej kary 5 lat pozbawienia wolności. Proces może ruszyć już w grudniu. Kobieta nie przyznaje się do winy i żąda bezwarunkowego zwolnienia.

Jest oskarżona o wymyślanie złośliwych i fałszywych informacji na temat pandemii koronawirusa w Wuhan oraz udzielanie wywiadów zagranicznym mediom - poinformowało anonimowe źródło.
bDoDGYiR
Zobacz także: Płonąca kula ognia. Przypadkowo nagrali meteor nad sobą
bDoDGYjm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(37)
Nikt
2 tyg. temu
WHO nie protestuje w tym przypadku? Powinni bronić kobiety, dzięki której zdobywali prawdziwe informacje o pandemii. A może też tego nie chcieli?
pinki
2 tyg. temu
czyli ma być ukarana za dociekliwość dziennikarską, za swoją pracę - wzór do działania dla naszych!
NN,
2 tyg. temu
prawda boli
bDoDGYjn
44-h
2 tyg. temu
Buahahaa oskarżona o wywołanie kłopotów? ... to dokładnie jak u kociego dyktatorka! :D
JA...
2 tyg. temu
Zarzucała kłamstwa urzędnikom państwowym to się doigrała. Poza Wuhan brak było zakażeń😊
Najnowsze komentarze (37)
:):)
1 tyg. temu
domagam się sankcji dla Chin i to natychmiastowych...reakcja rządów z całego świata powinna być natychmiastowa, najlepiej niech USA wprowadzi tam demokracje jak na bliskim wschodzie
Greg
2 tyg. temu
Czy w Chinach zabronione jest udzielanie wywiadów zagranicznym mediom? Dziwne.
Ten tamten
2 tyg. temu
I tak zawsze, prawdę będą znać nieliczni, a reszcie się powie tyle żeby ich ukierunkować na konkretne myślenie.. tak jak z całą sytuacją z tą całą "pandemią" a po drugie, w Chinach takie strony są zablokowane, więc jakby to zrobiła od razu by zniknela, jak wiele innych ludzi co chcieli coś za dużo powiedzieć :) w Europie też nie jest lepiej, tylko jest opakowane w ładniejsze pudełeczko :) zacznijmy sami analizować to co widzimy ;) dobranoc
chandzochi
2 tyg. temu
Dla czego sądzić, zamykać i męczyć przez pięć lat. Mam lepszy pomysł drodzy Chińczycy. Oddajcie mnie na pięć lat wychowania. Będę sobie stroi i żywił moją kochaną Chineczkę. Może zapłodnienie sprawię. Potomkowie muszą mieć wiele azjatyckich genów. To nie wiedzieli, że cesarza dynastii Juan był Polakiem? Tak, był Polakiem. Wszystkiemu winna była babka stepowa, co rudzielca w namiot brała między innymi. Tak było. Dla czego nie, przecież sami amatorzy chińskiej tandety w Europie mieszkają. Chinkę też weźmy na kwarantanny. Mam wszystkie sprzęty z Chin Ludowych w domu. Brakuje mnie, akurat tego jednego.
chandzochi
2 tyg. temu
Chętnie zabrałbym sobie tą Chinkę do siebie. Bardzo mnie się podoba. Nosek ma śliczny. Usteczka takie potulne.
Telefere
2 tyg. temu
Kupcie sobie chiński telefonik!
ted
2 tyg. temu
zadna rewelacja co zołtki robią
U2.
2 tyg. temu
W Polsce też zaniźano ilość przypadków. Szpitale wskazywały i na tym się kończyło.
bDoDGYjf
Al
2 tyg. temu
To tam też rządzi Kaczyński?
Anl
2 tyg. temu
Com'n żółtki zarabianie kasy jest możliwe w demokratycznych warunkach a na tym etapie na którym są chiny teraz to jedyna droga.
jaja
2 tyg. temu
najlepsze lekarstwo to nie kupować chińskiego. Ja staram się chociaż ciężko jest spotkać coś. Telefony samsung nie nie ten hujway. Cały świat powienien zbojkotować chiny.
Kuba
2 tyg. temu
Proponuję emigrację do tego kraju wszystkim niezadowolonym z poziomu praworządności w Polsce. Tam będziecie mogli sobie wiele przemyśleć !
Gucio
2 tyg. temu
Ale tajne informacje na pewno zginie za tę prawdę.Po prostu tajemnica państwowa.Niech lepiej powie że Chiny szykują wojnę....
Jan
2 tyg. temu
Będę ubiegał sie odszkodowania za covit od naszego rządu od CHIN i od głównego winowajcy PANDEMII GATESA to radzę zrobić wszystkim w naszym kraju i na świecie i w tedy zobaczycie jak szybko się pandemia skończy ludzie organizujcie pozwy oni się nie pobierają.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić