Lubuskie. Drogocenne odkrycie w stawie w Różankach

112

Do kradzieży doszło w Różankach w województwie lubuskim. Sprawcy wykorzystali moment nieuwagi starszego pana, weszli do jego domu i wynieśli skrzynkę ze zbiorami wartymi tysiące złotych. Policja ustaliła, kto stał za popełnionym przestępstwem.

Lubuskie. Drogocenne odkrycie w stawie w Różankach
Sprawcy kradzieży postanowili wyrzucić część łupów do stawu (Lubuska Policja)

Jak podaje podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, niektóre monety i medale miały po sto lat. Mimo że – zgodnie ze wstępnymi szacunkami – były warte nawet kilka tysięcy złotych, dla 83-latka posiadały przede wszystkim wartość sentymentalną, ponieważ stanowiły pamiątkę po bliskich.

Kobieta i mężczyzna okradli starszego pana. Cześć łupów porzucili w stawie

Funkcjonariusze policji ustalili, że sprawcami kradzieży byli 46-latka i 43-latek. Śledczy w pierwszej kolejności dotarli do kobiety, która doprowadziła ich do swojego wspólnika. W toku prowadzenia czynności udało się odnaleźć wszystkie skradzione łupy.

Okazało się, że sprawcy nie trzymali skradzionych monet i medali w swoich miejscach zamieszkania. Część łupów była ukryta w lesie, reszta została wyrzucona do pobliskiego stawu. Wszystkie przedmioty już wkrótce powrócą do prawowitego właściciela.

Zarówno 46-latka, jak i 43-letni wspólnik usłyszeli zarzuty kradzieży. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy gorzowskiej policji, dokonali jej wspólnie i w porozumieniu. Obojgu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Zobacz też: Chciał jej ukraść torebkę. Dramatyczne nagranie z monitoringu
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić