Urządzili nielegalny rajd w Bieszczadach. Złapani na gorącym uczynku

140

Straż Leśna z Nadleśnictwa Cisna z pomocą strażników leśnych z Baligrodu i Komańczy zatrzymali siedem osób za nielegalne poruszanie się po terenach leśnych. Celem ich wyprawy były nieporośnięte drzewami połoniny szczytu Jasło, aż do pasma Małej i Wielkiej Rawki. Wszyscy zostali ukarani mandatami.

Urządzili nielegalny rajd w Bieszczadach. Złapani na gorącym uczynku
Straż Leśna z Nadleśnictwa Cisna zatrzymała 7 osób za nielegalne poruszanie się po terenach leśnych. (krosno.lasy.gov.pl)

Nielegalne rajdy skuterami śnieżnymi oraz motocyklami crossowymi stają się coraz częstym pomysłem.

- Jak co roku, w okresie zimowym, w górskie rejony Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie przyjeżdżają ludzie, którzy urządzają sobie nielegalne rajdy skuterami śnieżnymi oraz motocyklami crossowymi przystosowanymi do jazdy po śniegu (zamiast przedniego koła - płoza, zamiast tylnego – gąsienica) – informuje Wojciech Zajdel, specjalista ds. obronności i ochrony mienia RDLP w Krośnie.

Wojciech Zajdel dodaje, że "kary jakie grożą za tego typu wykroczenia są zbyt niskie. Świadczy o tym fakt, że 10 dni temu, trzech z nich zostało już ukaranych przez strażników leśnych".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 20-letni kierowca z Cieszyna omal nie potrącił kobiety z dzieckiem

Posypały się mandaty

Podczas interwencji strażnicy leśni zatrzymali łącznie 7 "rajdowców", którzy zostali ukarani mandatami karnymi w górnej granicy przewidzianej za wykroczenie z tytułu naruszenia artykułu 161 kodeksu wykroczeń, czyli nielegalnego wjazdu do lasu pojazdem silnikowym.

Warto zaznaczyć, że większość interwencji Straży Leśnej dotyczących nielegalnych rajdów quadów, crossów, skuterów śnieżnych czy samochodów terenowych jest dokonywana po zgłoszeniach osób korzystających w sposób właściwy z lasu i obiektów zagospodarowania turystycznego na terenie Lasów Państwowych.

Powyżej opisany proceder był o tyle szkodliwy, że odbywał się po zmroku, czyli w okresie największej aktywności dzikiej zwierzyny leśnej - podkreśla specjalista ds. obronności i ochrony mienia RDLP w Krośnie.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić