Urządzili nielegalny rajd w Bieszczadach. Złapani na gorącym uczynku

140
Podziel się:

Straż Leśna z Nadleśnictwa Cisna z pomocą strażników leśnych z Baligrodu i Komańczy zatrzymali siedem osób za nielegalne poruszanie się po terenach leśnych. Celem ich wyprawy były nieporośnięte drzewami połoniny szczytu Jasło, aż do pasma Małej i Wielkiej Rawki. Wszyscy zostali ukarani mandatami.

Urządzili nielegalny rajd w Bieszczadach. Złapani na gorącym uczynku
Straż Leśna z Nadleśnictwa Cisna zatrzymała 7 osób za nielegalne poruszanie się po terenach leśnych. (krosno.lasy.gov.pl)

Nielegalne rajdy skuterami śnieżnymi oraz motocyklami crossowymi stają się coraz częstym pomysłem.

- Jak co roku, w okresie zimowym, w górskie rejony Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie przyjeżdżają ludzie, którzy urządzają sobie nielegalne rajdy skuterami śnieżnymi oraz motocyklami crossowymi przystosowanymi do jazdy po śniegu (zamiast przedniego koła - płoza, zamiast tylnego – gąsienica) – informuje Wojciech Zajdel, specjalista ds. obronności i ochrony mienia RDLP w Krośnie.

Wojciech Zajdel dodaje, że "kary jakie grożą za tego typu wykroczenia są zbyt niskie. Świadczy o tym fakt, że 10 dni temu, trzech z nich zostało już ukaranych przez strażników leśnych".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 20-letni kierowca z Cieszyna omal nie potrącił kobiety z dzieckiem

Posypały się mandaty

Podczas interwencji strażnicy leśni zatrzymali łącznie 7 "rajdowców", którzy zostali ukarani mandatami karnymi w górnej granicy przewidzianej za wykroczenie z tytułu naruszenia artykułu 161 kodeksu wykroczeń, czyli nielegalnego wjazdu do lasu pojazdem silnikowym.

Warto zaznaczyć, że większość interwencji Straży Leśnej dotyczących nielegalnych rajdów quadów, crossów, skuterów śnieżnych czy samochodów terenowych jest dokonywana po zgłoszeniach osób korzystających w sposób właściwy z lasu i obiektów zagospodarowania turystycznego na terenie Lasów Państwowych.

Powyżej opisany proceder był o tyle szkodliwy, że odbywał się po zmroku, czyli w okresie największej aktywności dzikiej zwierzyny leśnej - podkreśla specjalista ds. obronności i ochrony mienia RDLP w Krośnie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić