Uwaga! Pogoda będzie szaleć. Burze, a nawet trąby powietrzne. IMGW alarmuje

50

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że niedziela będzie niespokojnym dniem. Zapowiadane są burze, zwłaszcza na południu, w centrum i wschodzie Polski. Temperatura sięgać będzie nawet 30 st. C, a na domiar złego miejscami mogą pojawić się trąby powietrzne.

Uwaga! Pogoda będzie szaleć. Burze, a nawet trąby powietrzne. IMGW alarmuje
Prognoza na niedzielę. IMGW alarmuje. Możliwe nawet trąby powietrzne (Getty Images, Facebook)

Noc z soboty na niedzielę zapowiada się raczej spokojnie. Przelotne burze mogą nawiedzić jedynie mieszkańców wschodu i północy kraju. W niedzielę rano zacznie się jednak robić niespokojnie.

Prognoza pogody na niedzielę. IMGW alarmuje

Od południa i południowego zachodu Polski przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu. Najsilniej popada na południu, w centrum i wschodzie kraju – poinformowała Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, cytowana przez PAP.

Burz mogą się spodziewać przede wszystkich mieszkańcy Małopolski, Podkarpacia, Kielecczyzny i Lubelszczyzny. W czasie burz mają wystąpić intensywne opady deszczu nawet do 50 mm, z porywistym wiatrem do 100 km/h.

Niewykluczone, że gdzieś wystąpią trąby powietrzne – zaznaczyła Tomczuk.

Słabsze burze spodziewane są na Wybrzeżu i Pomorzu. Pogoda na zachodzie kraju będzie spokojniejsza.

A co z temperaturą? Najchłodniej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie termometry wskażą od 18-19 st. C. W pozostałych regionach Polski można spodziewać się od 22 do 26 stopni Celsjusza. Jednak mieszkańcy Podkarpacia muszą przygotować się nawet na 30 st. C.

Autor: DSM
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić