W Andach znaleziono zmumifikowane zwłoki. To kobieta zaginiona 42 lata temu

151

W Argentynie na jednym ze szlaków w Andach znaleziono zmumifikowane zwłoki kobiety. Uważa się, że to Marta Emilia Altamirano, która 40 lat temu zaginęła podczas górskiej wędrówki. Wcześniej bezskutecznie próbowały ją odnaleźć aż cztery ekspedycje.

W Andach znaleziono zmumifikowane zwłoki. To kobieta zaginiona 42 lata temu
Patty zaginęła 42 lata temu (Pixabay)

Marta Emilia Altamirano, lepiej znana jako Patty, zginęła podczas wyprawy w Andy w marcu 1981 roku. Na fatalną wycieczkę wybrała się ze swoją siostrą Coriną i doświadczonym wspinaczem Sergio Bossinim. Przez część trasy towarzyszył im także przewodnik.

Sprawa rozwiązana po 42 latach

Wieczorem 24 marca tego trójka wspinaczy założyła bazę u podnóża lodowca na wysokości 4300 metrów. Trzy dni później rozpoczęli wspinaczkę na szczyt. Zatrzymali się ponownie na wysokości 5000 metrów, aby rozbić kolejny obóz. Około 19:00 Patty poszła zbadać okolicę. Niestety straciła równowagę i zsunęła się setki metrów w dół oblodzonego zbocza. Corina i Sergio natychmiast ruszyli jej na pomoc. Znaleźli ją następnego ranka, ale 20-latka już nie żyła.

Ze względu na warunki pogodowe i trudny teren para zdecydowała, że ​​nie zabierze ciała, tylko wyruszy po pomoc. Corina i Sergio przybyli na najbliższy posterunek 29 marca 1981 r. i zgłosili wypadek. Kiedy na miejsce udała się ekipa ratowników, okazało się, że ciała Patty już tam nie było. Eksperci podejrzewali, że mogło się zsunąć jeszcze niżej i zostać przykryte warstwą lodu i śniegu. W kolejnych latach zorganizowano kilka ekspedycji poszukiwawczych, ale nie przyniosły one żadnych rezultatów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potężna eksplozja pod Ługańskiem. Sprytny plan Ukraińców zdał egzamin

31 stycznia 2023 roku na Cerro Mercedario, najwyższym szczycie pasma Cordillera de la Ramada i ósmej co do wysokości górze Andów, znaleziono zmumifikowane ciało. Natknęli się na nie turyści i natychmiast powiadomili odpowiednie służby. Początkowo sądzono, że jest to ciało niemieckiego himalaisty Andreasa Colliego, zaginionego w grudniu 2002 roku. Później ustalono, że zwłoki należały do ​​kobiety w wieku od 18 do 30 lat.

Ciało znajdowało mocno utknęło w lodowcu i trzeba było rozbić część lodu, aby je wydostać. Za pomocą helikoptera przetransportowano je na badania kryminalistyczne. Wyniki nie zostały jeszcze ogłoszone, ale wszyscy wierzą, że po niemal 42 latach znaleziono Patty.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić