Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Warszawa. Nieuczciwa pracownica. Dokładała sobie do pensji nawet 15 tys. zł

112

Pracownica jednej ze stołecznych firm dopuściła się przestępstwa. 30-latka co miesiąc "dokładała" do swojej pensji od 10 do 15 tysięcy złotych. Wpadła, kiedy podjęła próbę zatuszowania kradzieży.

Warszawa. Nieuczciwa pracownica. Dokładała sobie do pensji nawet 15 tys. zł
30-latka może spędzić kilka lat w więzieniu (KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów)

Proceder został nagłośniony przez policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Funkcjonariusze poinformowali, że 30-latka, pracownica korporacji świadczącej usługi medyczne, próbowała zrzucić winę za kradzież na konwojenta, który odbierał od niej pieniądze.

Kradzież firmowych pieniędzy. Pracownica warszawskiej firmy zatrzymana

30-latka wydała konwojentowi 6 tysięcy złotych z firmowej kasy, a ten pokwitował odbiór. Następnie pracownica usiłowała sfałszować służbową dokumentację tak, żeby w rubryce widniała kwota wyższa o 190 tysięcy złotych. Właśnie tyle pieniędzy ukradła w ciągu ostatnich miesięcy.

Podkom. Robert Koniuszylis, rzecznik KRP II, wyjaśnił, że w firmie 30-latki nigdy jednorazowo nie wydawano tak wysokich kwot. Z tego powodu przełożeni podejrzanej zorientowali się, że doszło do przestępstwa i zawiadomili funkcjonariuszy policji. W wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych potwierdzono, że pieniądze prawdopodobnie ukradła zatrzymana kobieta.

Na początku 30-latka nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Jednak z biegiem przesłuchania ostatecznie potwierdziła, że to ona ukradła firmowe pieniądze. Okazało się, że proceder trwał już rok.

Zatrzymanej 30-latce grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może jej również nakazać zwrot ukradzionych 190 tysięcy.

Zobacz także: Zobacz też: Wielki rabunek w Hiszpanii. Ukradł 2 mln maseczek
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić