"Węgiel w okazyjnej cenie". Seniorka straciła pieniądze

40

Kolejny przypadek oszustwa na węgiel w Małopolsce. Mieszkanka powiatu nowotarskiego wpłaciła zaliczkę za węgiel. Zamówionego opału nie otrzymała i straciła sporą sumę pieniędzy. Policja przestrzega przed "okazyjnymi" cenami węgla sprzedawanego w sieci.

"Węgiel w okazyjnej cenie". Seniorka straciła pieniądze
Zdjęcie ilustracyjne. (Policja)

Oszuści wykorzystają każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze. Obecnie węgiel na zimę to produkt deficytowy i droższy niż w ubiegłych latach. Nic więc dziwnego, że szukamy korzystnej oferty sprzedaży.

Na początku września mieszkanka powiatu nowotarskiego znalazła w internecie na popularnym portalu ogłoszeniowym ofertę sprzedaży węgla w bardzo okazyjnej cenie. Sprawdziła w internecie opinie o sprzedającym, jednak nie znalazła na jego temat ani negatywnych, ani pozytywnych komentarzy.

Skontaktowała się więc ze sprzedającym i uzgodniła warunki zakupu 5 ton opału. Zanim kobieta miała otrzymać zamówiony towar, najpierw musiała wpłacić zaliczkę w kwocie 3 tysięcy złotych.

Sprzedający przekonywał ją, że niejednokrotnie został oszukany, dlatego w pierwszej kolejności żąda zaliczki od klientów. Kupująca niczego nie podejrzewała, więc wpłaciła na wskazane konto 3 tysiące złotych. Kiedy umówiony okres 1,5 tygodnia na dostawę minął, zaniepokojona skontaktowała się ze sprzedawcą.

Mężczyzna oświadczył, że żadnego przelewu nie otrzymał i wyłączył telefon. Kobieta ponownie sprawdziła informacje w sieci na temat sprzedawcy i znalazła kilka negatywnych komentarzy sugerujących oszustwo i sprawę zgłosiła w komendzie.

Postępowanie w sprawie oszustwa internetowego prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Apelujemy o ostrożność przy zakupie opału przez Internet. To już kolejny przypadek oszustwa "na węgiel" na terenie powiatu nowotarskiego. Uważajmy na tzw. super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Nie daj się oszukać - apelują policjanci.
Zobacz także: Najnowszy sondaż. Ekspertka o obawach PiS
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić