o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Widziała, jak morduje jej ojca. Teraz on musi patrzeć na nią. I słuchać

24
Podziel się

Do zbrodni doszło 11 września 1975 roku. Joseph DeAngelo był wówczas policjantem. Tego dnia zastrzelił profesora dziennikarstwa Claude'a Snellinga na oczach jego córki Elizabeth w domu w Visalii w Kalifornii. W USA trwają zeznania rodzin ofiar seryjnego mordercy znanego jako "Golden State Killer".

Widziała, jak morduje jej ojca. Teraz on musi patrzeć na nią. I słuchać
(PAP, EPA, SANTIAGO MEJIA )
bDJNGZGZ

"Mój ojciec dwukrotnie przyłapał go, jak podgląda mnie przez okno w sypialni" - zeznała Elizabeth. "Wracał z wieczornych zajęć. Próbował go ścigać, ale nie był w stanie go złapać". Rankiem 11 września 16-latka obudziła się i pierwsze, co zobaczyła po otwarciu oczu, była broń wycelowana w jej głowę. Mężczyzna w masce narciarskiej włamał się do ich domu.

Wstrząsające zeznania świadka podczas rozprawy Golden State Killera

Kobieta zeznała w sądzie, że DeAngelo powiedział jej, że "ma z nim pójść, a jeśli narobi hałasu, zabije ją". Morderca wyprowadził ją z domu. Pistolet cały czas był wycelowany w głowę Elizabeth. W pewnym momencie na podwórko wybiegł jej ojciec. "DeAngelo oddał dwa strzały w kierunku mojego taty" - powiedziała. "Później wycelował we mnie. Leżałam na ziemi, moją jedyną myślą było 'to już koniec'. Kopał mnie po głowie. Później uciekł".

bDJNGZHb

Claude Snelling miał 45 lat. Córka nazwała go "bohaterem". "Zostaliśmy w tym domu. Wprowadziliśmy dodatkowe zabezpieczenia, ale przez rok spałam w pokoju mamy" - zeznała. Elizabeth dodała również, że "świadomość, że morderca jej ojca nigdy nie został złapany, sprawiła, że wszyscy czuli się kompletnie bezbronni".

Ponieważ byłam jedynym żyjącym świadkiem… istniała szansa, że ​​może mnie ścigać. Policja zapewniła nam dodatkową ochronę i patrolowała nasze sąsiedztwo, ale nadal żyłam w strachu - zeznała.
bDJNGZHh

Na rozprawie Elizabeth dodała, że "przez te wszystkie lata DeAngelo był w stanie prowadzić normalne życie ze swoją rodziną, a ona, razem ze swoją rodziną, nie mogła już przeżyć żadnej chwili z ojcem [...]. Jestem wdzięczna, że przynajmniej resztę swojego żałosnego życia [Joseph DeAngelo - przyp, red.] spędzi w więzieniu".

Golden State Killer został złapany dopiero w 2018 roku. Morderca przyznał się do 13 zabójstw. Często uprowadzał swoje ofiary i dopuszczał się gwałtów. Szacuje się, że wykorzystał ok. 50 osób i włamał się do 120 domów. Morderca nie zostanie skazany na karę śmierci, a na dożywocie. Wyrok zapadnie w piątek.

Zobacz także: Zobacz także: Twierdzi, że zabił 500 kobiet. Historia seryjnego mordercy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJNGZHi
bDJNGZHC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Acha
7 miesięcy temu
Widziała, jak morduje jej ojca. Teraz on musi patrzeć na nią. I słuchać.... Na pewno bardzo go to wzrusza
abcd
7 miesięcy temu
Krótka historia o pogardzie i godności Społeczeństwo, które godzi się na usunięcie kary śmierci z kodeksu karnego, okazuje pogardę ofiarom, bowiem stawia życie mordercy ponad życie ofiary, a jednocześnie wysyła czytelny komunikat do przestępców: możesz zabijać, twoje życie jest bezpieczne, a my jesteśmy bezsilni. Likwidując karę śmierci społeczeństwo samo siebie pozbawia godności, bowiem jest to również komunikat do wszystkich obywateli: od teraz nie dzielimy już ludzi na dobrych i złych, ale dzielimy na martwych i żywych. Czytaj "Krótkie historie o zabijaniu"
Heji
7 miesięcy temu
Przywrócić karę śmierci
bDJNGZHD
Geniu1955.
7 miesięcy temu
Skarzą bo skarać, ukarać . Skażą jakim wirusem? Do szkoły jeszcze się trochę pouczyć.
Wyrok
7 miesięcy temu
Jeszcze nie zapadł a już wiadomo jaki
Najnowsze komentarze (24)
logika
7 miesięcy temu
kara smierci da namiastke ukojenia
cal
7 miesięcy temu
mieszkałem w californi 20 lat, to nie jest takie proste , kara śmierci równa sie z niekończonymi apelacjami, a wkonanie wyroku kosztuje ponad 5 milionów $ , nasz Pan go osądzi,
USA
7 miesięcy temu
Oj tysiace takich bylo w usa i jest wielu teraz u nas to namiastka pod tym wzgledem chociaz jestesmy lepsi.
e2rd
7 miesięcy temu
Ok co zabijac ... na organy go
kamil13132
7 miesięcy temu
Zapomieli tylko napisać o tym że gdyby nie to że dziadkowi zaczęło sie nudzić na starość i napisał list do Policji to raczej nigdy by go nie złapali
heniekk
7 miesięcy temu
Ski mask to jest kominiarka, a nie maska narciarska. Amatorzy.
CZEKISTA
7 miesięcy temu
wielkie mi halo, ameryka. wcale nie jesteśmy gorsi, w kraju, tym kraju od lat działa seryjny samobójca i ... nic. operacyjnie władzia ustaliła nawet dzień jego aktywności i ... nic. i władzia też nic nie robi, no nie całkiem, nie całkiem, wszak upaja się ameryką, toż to istny cud du(de) pokracji
BEDA
7 miesięcy temu
Znoszicz kary smierczi. TYLKO... Kwestia czasu.. Bo beda kary zastepcze.. Wszendze.. Na tym swiece Wszendze na tym swiece, pod koniec nastepnego pokolenia.. SUROWE KARY... JEDEN WYROK NA CALE ZYCZE... Juz O tym pisalem... mysl czasu.
bDJNGZHv
sprawied
7 miesięcy temu
Na jego twarzy na pewno cały czas malował się przeraźliwy żal, odkąd zrozumiał, co zrobił. oby miał długi i sprawiedliwy proces, zakończony wyrokiem, od którego jego obrona się odwoła. Ma za swoje.
J23
7 miesięcy temu
Haha haha , wielka bzdura mieszkam w Stanach, nie cale Stany zyja tym procesem , tylko garstka zainteresowanych. Pseudo dziennikarze staraja sie robic szum wokol tego procesu. Stany zyja czym innym trust me.
gargulec
7 miesięcy temu
Trzeba mieć nadzieję,że sprawa toczy się w stanie gdzie obowiązuje kara śmierci i on tam mieszka.
Ceasar
7 miesięcy temu
Lepiej jak 100 przestępców siedzi w więzieniu niż zginie choćby jeden niewinny i skazany na karę śmierci człowiek.
~~~
7 miesięcy temu
"Morderca nie zostanie skazany na karę śmierci, a na dożywocie. Wyrok zapadnie w piątek." Te niezawisłe sądy... Zupełnie jak z wyborami w Polsce, nie wiadomo kto startuje, a sondaże już są!
dfg
7 miesięcy temu
Sam sobie jest winny. Przecież świadków się nie zostawia.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić