Agnieszka Potoczny-Łagowska| 

Wszedł do szkoły, by skorzystać z toalety. Nie uwierzycie, do czego się posunął

276

Ten człowiek nie miał za grosz przyzwoitości. 31-latek wszedł do jednej z malborskich szkół pod pretekstem skorzystania z toalety. Pech chciał, że akurat wtedy w salach trwały lekcje. Korytarz świecił pustkami. Zdecydował się więc zrobić coś ohydnego.

Wszedł do szkoły, by skorzystać z toalety. Nie uwierzycie, do czego się posunął
Zatrzymany mężczyzna. (Komenda Powiatowa Policji w Malborku)

Był to pierwszy dzień nauki po zakończonych feriach zimowych. Mężczyzna w pewnym momencie stwierdził, że musi pilnie skorzystać z toalety. Wszedł do placówki. Rozejrzał się i szybko zauważył, że... szatnia z odzieżą uczniów została niezamknięta. Nie zawahał się i wykorzystał ten fakt.

Okradł dzieci w szkole w Malborku. Zabrał aż trzy telefony!

31-latek skorzystał z nieuwagi osoby odpowiadającej za szatnię szkolną i wszedł do środka. Zaczął grzebać uczniom po kurtkach. W ten sposób zgarnął do swojej kieszeni trzy telefony, kartę płatniczą, a także pieniądze. Następnie jak gdyby nigdy nic wyszedł pospiesznie z budynku.

Uczniowie, gdy tylko się zorientowali, że padli ofiarą kradzieży zgłosili się do dyrekcji. Ta zaalarmowała policję. Straty wyceniono w sumie na prawie pięć tysięcy złotych. Niebawem prawda miała ujrzeć światło dzienne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Grecja odzyskała skradzione obrazy Picassa i Mondriana

W toku śledztwa udało się ustalić, że za wszystkim stoi osoba z zewnątrz. Mundurowi po tygodniu od zdarzenia zapukali do drzwi 31-letniego złodzieja. Zdawał się być bardzo zdziwiony takim obrotem sprawy. Nie miał jednak nic do gadania.

Hultaja zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze szybko odkryli, że to nie pierwsze tego typu przestępstwo 31-latka. Już wcześniej trudnił się rozmaitymi kradzieżami.

Złodziej usłyszał już zarzut dokonania kradzieży w warunkach recydywy. W związku z decyzją prokuratora po przesłuchaniu zwolniono go do domu. Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór. Niebawem sprawą jego niecnego czynu, którego dopuścił się w szkole, zajmie się sąd. Teraz grozi mu kara do 7,5 roku za kratkami.

Jeden ze skradzionych telefonów został odnaleziony, kryminalni wciąż pracują nad odzyskaniem kolejnych - informuje Komenda Powiatowa Policji w Malborku.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić