Wuhan otwarte po 76 dniach. Historyczne sceny w mieście

73

Wuhan jest znowu otwarte. We wtorek wieczorem polskiego czasu z chińskiego miasta, w którym po raz pierwszy pojawił się koronawirus SARS-CoV-2, usunięto blokady uniemożliwiające wyjazd.

Wuhan zostało otwarte po 76 dniach izolacji.
Wuhan zostało otwarte po 76 dniach izolacji. (East News, Li He/Xinhua News)

Wuhan było zamknięte przez 76 dni. W nocy z wtorku na środę lokalnego czasu miasto zostało ponownie otwarte. W sieci pojawiły się już pierwsze filmy, na których widać, jak usuwane są zapory stojące na wyjeździe z miasta.

Zaraz potem pierwsze samochody przejechały przez punkt poboru opłat. Krajowy przewoźnik kolejowy spodziewa się, że tylko w środę miasto opuści pociągiem ponad 55 tys. ludzi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wuhan otwarte, ale trzeba pokazać aplikację

Ludzie mogą już opuszczać Wuhan, jednak wyjeżdżając, muszą okazać władzom swój profil w zatwierdzonej przez rząd aplikacji w telefonie. Aplikacja pokazuje w oparciu o ich adres, ostatnie podróże i historię medyczną, czy niosą ze sobą ryzyko zakażenia - informuje "New York Times".

Wuhan. Tylko trzy nowe przypadki

Miasto zostało otwarte po tym, jak na przestrzeni ostatnich trzech tygodni stwierdzono tam zaledwie trzy przypadki zakażenia koronawirusem – a także dzień po tym, jak Chiny poinformowały, że po raz pierwszy od stycznia nie odnotowały ani jednego przypadku zgonu osoby zakażonej.

Zobacz też: 14 dni przymusowego urlopu. Związkowcy i pracodawcy komentują

Wuhan. "Pozostańcie w domach"

Choć w środę o północy lokalnego czasu (18:00 w Polsce) miasto zostało ponownie otwarte, władze nadal zachęcają ludzi, aby pozostawali w domach, o ile to tylko możliwe. Szkoły w mieście pozostają zamknięte.

Wuhan. Epicentrum pandemii

To właśnie w Wuhanie pod koniec 2019 roku stwierdzono pierwsze przypadki koronawirusa SARS-CoV-2. Od tego czasu w całych Chinach zakażonych zostało przeszło 80 tys. osób. Blisko dwie trzecie przypadków miały miejsce w Wuhanie, mieście zamieszkiwanym przez 11 milionów ludzi. W całych Chinach zmarło ponad 3,3 tys. osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić