Kosma Szczepaniak| 
aktualizacja 

Wybory 2020. Szymon Hołownia zadowolony po wyborach. "To wynik moich marzeń"

80

Szymon Hołownia zajął trzecie miejsce w głosowaniu na prezydenta RP - tak wynika z badania sondażowego exit poll opublikowanego o godzinie 21:00. Niezależny kandydat przyznał w swoim wystąpieniu, że opublikowane wyniki są dla niego niezwykle zadowalające.

Szymon Hołownia zajął trzecie miejsce w głosowaniu na prezydenta RP
Szymon Hołownia zajął trzecie miejsce w głosowaniu na prezydenta RP (PAP)

Wybory prezydenckie odbyły się 28 czerwca 2020 roku. Wzięło w nich udział łącznie 11 kandydatów, w tym Szymon Hołownia. Kilka minut po godzinie 21:00 polityk stanął przed swoim sztabem wyborczym, aby przekazać do nich kilka ważnych wiadomości.

Czy jest to wynik moich marzeń? Tak, jest to wynik moich marzeń. Kiedy 6 miesięcy temu rozpoczynałem ten ruch nie spodziewałem się, że urośnie on do aż takich rozmiarów. Przekonaliśmy 2,5 miliona ludzi, to wspaniałe - mówił Hołownia na wstępie.

Szymon Hołownia zaznaczył jednocześnie, że według niego ostateczny wynik będzie nieco wyższy niż wskazują pierwsze wyniki sondażowe. Zauważył, że kiedy zliczy się wszystkie głosy w PKW, doda się te z zagranicy oraz głosowania korespondencyjnego, to jego poparcie może wzrosnąć nawet do okolic 18 proc.

Na blisko godzinę po opublikowaniu wyników, Hołownia udzielał także wywiadu dla TVN24. Dziennikarz zapytał polityka, czy publicznie przekaże komuś swoje poparcie. Dopytywał, czy Szymon Hołownia wie już, na kogo zagłosuje w drugiej turze wyborów.

Ja wiem jedno, na pewno nie zagłosuję na Andrzeja Dudę - przyznał Hołownia, który jednak nie chciał oficjalnie udzielić poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu.

Wybory 2020. Będzie potrzebna druga tura

Szymon Hołownia zajął trzecie miejsce w głosowaniu na prezydenta RP według badań sondażowych exit poll (13,3 proc.). Zostały one opublikowane 28 czerwca o godzinie 21:00. W pierwszej turze największe poparcie uzyskał Andrzej Duda (41,8 proc.), a na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski (30,4 proc.). To właśnie ci dwaj politycy powalczą o fotel prezydenta w drugiej turze.

Przypomnijmy, że druga tura odbędzie się 12 lipca 2020 roku. Wówczas możliwe będzie głosowanie tylko na dwóch kandydatów i ten z nich, który zdobędzie wyższy wynik zostanie prezydentem na kolejną kadencję.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić