Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory prezydenckie 2020. Znamy wyniki najnowszego sondażu. Dla kogo zwycięstwo?

59

Do sieci trafiły wyniki kolejnego sondażu prezydenckiego. Zarówno w I, jak i w II turze wygrywa obecny prezydent Andrzej Duda. Jego przewaga nad Rafałem Trzaskowskim nie jest jednak zbyt duża.

Wybory prezydenckie 2020. Znamy wyniki najnowszego sondażu. Dla kogo zwycięstwo?
Nowy sondaż. Duda wygrywa, ale przewaga nie jest duża (Getty Images)

Kampanie kandydatów na prezydenta RP w wyborach 2020 są na ostatniej prostej. Politycy robią wszystko, by przekonać do siebie możliwie jak największe grono Polaków.

Co rusz pojawiają się wyniki nowych sondaży. Z tego, który został wykonany przez Kantar na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że zarówno I, jak i II turę wygra Andrzej Duda.

Zobacz także: Wybory 2020. Sympatycy Trzaskowskiego obrażają kontrkandydatów. "Przeciwnik jest gdzie indziej"

Wsparcie dla obecnego prezydenta w I turze zadeklarowało 40 proc. ankietowanych. 27 proc. przekazało, że swój głos odda na Rafała Trzaskowskiego z Koalicji Obywatelskiej. Poparcie na poziomie 13 proc. uzyskał natomiast niezależny kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia.

Na czwartym miejscu, z poparciem 7 proc., znalazł się Krzysztof Bosak (Konfederacja). 3 proc. uzyskał Robert Biedroń (Lewica), a Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) - 2 proc. Są też niezdecydowani. 8 proc. respondentów stwierdziło, że nie wie, na kogo zagłosuje.

Wybory prezydenckie 2020. Co w drugiej turze?

Z sondażu telefonicznego przygotowanego dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że w drugiej turze (12 lipca) dojdzie do starcia Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego. 47 proc. ankietowanych twierdzi, że zagłosowałoby na obecnego prezydenta. Kandydat KO uzyskałby z kolei 45 proc. głosów. 8 proc. respondentów nie wie, kogo wybierze.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 24-25 czerwca. Pod uwagę wzięto ogólnopolską, reprezentatywną próbę 1500 osób pełnoletnich.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić