Wysłali lekarza na wojnę. Właśnie wrócił w "cynkowej trumnie"

Przybywa ofiar mobilizacji wojskowej, którą zarządził w Rosji Władimir Putin. Tym razem media społecznościowe obiegła informacja o śmierci Andrieja Safronowa. Ceniony neurolog zginął w czasie walk na terenie Ukrainy.

Wysłali lekarza na wojnę. Właśnie wrócił w "cynkowej trumnie"
Rosyjski lekarz nie żyje (Twitter)

Decyzja o częściowej mobilizacji wojskowej w Rosji nie wpłynęła dobrze na wizerunek Władimira Putina w kraju. Prezydent podpisał decyzję wbrew wcześniejszym zapewnieniom.

Wielu Rosjan nie uśmiechał się wyjazd na front, nawet jeśli do tej pory popierali politykę Kremla. Masowo uciekali z rodzinami za granicę i ukrywali się, chcąc za wszelką cenę uniknąć służby wojskowej.

Wezwania do wojska przychodziły niezależnie od wykonywanych przez Rosjan zawodów. W konsekwencji na front wysłano również osoby wykształcone i doświadczone w swoich zawodach. I tak do Ukrainy trafili m.in. piloci samolotów pasażerskich, co spowodowało problemy na rosyjskich lotniskach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w Turcji. "Największa tragedia ostatnich lat"

"W Rosji został mięsem armatnim"

Skalę decyzji Putina obrazuje najnowsza informacja, która obiegła właśnie media społecznościowe.

Rosjanie informują o śmierci Andrieja Safronowa. Słynny neurolog został niespodziewanie zmobilizowany i wysłany do walki na terenie Ukrainy. Specjalista nie pomoże już swoim pacjentom, gdyż zginął na froncie.

Najlepszy neurolog w mieście Włodzimierz, kandydat nauk medycznych Andriej Safronow, został zmobilizowany i wysłany na wojnę na Ukrainie. Wrócił kilka miesięcy później w cynkowej trumnie - napisał ukraiński dziennikarz Denis Kazanski, .
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Autor wpisu podkreślił swoje zdziwienie. Stwierdził, że w innym kraju specjalista z tak ogromną wiedzą i doświadczeniem byłby doceniony, a nie zmuszony do walki z karabinem w ręku.

W normalnym kraju taki lekarz byłby bogatym i odnoszącym sukcesy specjalistą. W Rosji został mięsem armatnim - napisał autor wpisu.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić