Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Lekarze wzięli się za konie. Kontrola weterynaryjna nad Morskim Okiem

58
Podziel się:

Weterynarze przebadali konie pracujące przy ciągnięciu bryczek z turystami nad Morskie Oko. To pierwsze takie badanie tych zwierząt w czasie ich pracy.

Lekarze wzięli się za konie. Kontrola weterynaryjna nad Morskim Okiem
Badanie koni ciągnących bryczki nad Morskie Oko. (PAP)

Jak mówi słynne powiedzenie, koniu się w zęby nie zagląda, jednak tym razem było to koniecznie. Weterynarze wzięli się za zwierzęta pracujące przy dowozie bryczek z turystami nad Morskie Oko. Poddano je badaniom, które odbywały się w dwóch punktach; na Palenicy Białczańskiej i na Włosienicy.

Sprawdzono ogólny stan zwierząt, kwestie ortopedyczne, czy to, jak funkcjonują ciągnąc za sobą bryczkę z kompletem ludzi. Choć z dowozu bryczką nad Morskie Oko skorzystać można od lat to pierwsze tego typu badanie. Nigdy wcześniej konie nie były monitorowane przez weterynarzy podczas swojej kariery pociągowej. Badania przechodziły przed rozpoczęciem pracy.

Kontrowersje wokół koni znad Morskiego Oka narastały przez lata. Coraz częściej zdarzały się sytuacje, że wymęczone zwierzęta padały na trasie z wycieńczenia. W końcu konie doczekały się zasłużonej uwagi, badań, postojów z poidłami na trasie i wsparcia w postaci elektrycznych bryczek, które zdejmą z ich barków duży ciężar.

Zobacz także: "Barierołamacz" dokonał niemożliwego. Zawstydził turystów nad Morskim Okiem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(58)
Byk
rok temu
To konikowi nie udziela się teleporady?
Danka
rok temu
Bryczka i koń - tyle radości, a komuś przeszkadza. Koń jest stworzony do ciągnięcia.
Ela
rok temu
U Ciebie wszystko jest totalne. Totalnie i totalnie. W połowie masz rację, tylko w połowie. Najlepiej niech koni nie będzie wcale. Konie pociągowe ciągną. Co w tym złego? Sama jesteś szczupła wysportowana i mądra. Jak ktoś jest inny to wg Ciebie - - cham. Ratunku.
Sławek
rok temu
Tylko lamusy jeżdżą wozami
Żałosne
rok temu
Oczywiście. Na pewno kontrola tam była całkowicie bezstronna. Tam równie dobrze może nie być żadnych kontroli, bo i tak nie można prawdy wpisać do wniosków. Dewelopera robi tam co chce, wszyscy są bezradni wobec ich układów z urzędami, a konie wykończone latami takiej pracy tam są rzekomo zdrowe.... Proponuję przebadać je w programie dziennikarzy śledczych na oczach całej Polski. Pokazać w tym programie usg na żywo, analizę krwi i całą masę badać, jakie należy robić u koni.
Ile łapówki?
rok temu
Czy te kontrole też były fałszywie pozytywne za łapówki, jak to się tam odbywa między urzędnikami a księstwem deweloperów? Media podały ostatnio jak się tam odbywają wszelkie kontrole. Przyjeżdża urzędnik na budowę w środku lasu, a ci mu wmawiają, że ma błędne mapy, że był tam las...Wczoraj był cały artykuł w Onet na temat tych kontroli różnych rzeczy właśnie w tych stronach. Urzędnik na dzień dobry za dobrą współpracę dostał 200 tysięcy złotych łapówki. Te konie winny być badane daleko od tej skorumpowanej okolicy przez weterynarzy. Po tej kontroli na pewno niejeden ma wpisane, że wszystko jest ok, bo albo go zastraszyli albo dali w łapę. Im należy konie zabrać!
Libero
rok temu
Kategoryczny zakaz i koniec. Ustawa, zatwierdzić i koniec z tymraz na zawsze.
Llll
rok temu
To zastąpić silnikiem spalinowym konie. Proste i nie męczyły by się konie. Ale to takie dla Eco Nie Ekologiczne....
Majka
rok temu
No jasne biedne zwierzęta.Ale niestety to turyści im zgotowali taki los bo się nie chce chodzić.Tyle razy byłam nad Morskim okiem i właśnie cała atrakcją to się przejść a nie dupę wozić lenie śmierdzące.Tyle w temacie.
gość
rok temu
Jeżdżenia na koniach też powinno sie zabronić. Zakaz powinien też objąć wyprowadzania psów na smyczy.
Gurol
rok temu
Górale to ludzie jawajscy
KOŃ
rok temu
Kontrola weterynaryjna !! Kiedy n by się uśmiał 😂😂
Don Kichot
rok temu
Zamiast chodzić na siłownię,powinno się zatrudniać chętnych do robienia "rzeźby" poprzez ciągnięcie tych bryczek z grubasami do Morskiego Oka za odpowiednim wynagrodzeniem.Rzeźba będzie i kasa za siłownię w kieszeni by została.
Don Kichot
rok temu
Zamiast chodzić na siłownię,powinno się zatrudniać chętnych do robienia "rzeźby" poprzez ciągnięcie tych bryczek z grubasami do Morskiego Oka za odpowiednim wynagrodzeniem.Rzeźba będzie i kasa za siłownię w kieszeni by została.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić