Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Zablokowała ulicę we Wrocławiu. "Jestem krzakiem w płonącym lesie"

242
Podziel się:

Osoby jadące w poniedziałek rano ulicą Kozanowską w Poznaniu musiały się zmierzyć z pewnymi komplikacjami. Na środku jednej z głównych ulic miasta usiadła kobieta. Miała ze sobą transparent "Jestem krzakiem w płonącym lesie". Dopiero po godzinie kobietę z jezdni znieśli policjanci.

Zablokowała ulicę we Wrocławiu. "Jestem krzakiem w płonącym lesie"
Samotna aktywistka zablokowała ulicę we Wrocławiu (Facebook)

W poniedziałek około godziny 7:00 rano pas ruchu na ulicy Kozanowskiej we Wrocławiu zablokowała aktywistka z ruchu Extinction Rebellion Youth. Miała na sobie dwustronny baner. Z jednej strony widniał napis "Jestem krzakiem w płonącym lesie", a z drugiej: "Brak czasu na bierność w katastrofie klimatycznej".

Zdania te mają przypomnieć nam o tym, że jako ludzie jesteśmy zależni od ekosystemów, w których żyjemy i sami je niszczymy - wyjaśniła Dominika Krzyżańska z Extinction Rebellion Youth Wrocław, cytowana przez "Gazetę Wrocławską".

Według przedstawicielki ruchu był to spontaniczny protest, nazwany "Krzewy Kozanowskie". Działania aktywistki - jak podkreśla Krzyżanowska - nie skupiały się na żadnej lokalnej sprawie, a miały na celu obronę klimatu na całym świecie.

Demonstracja trwała około godziny. Po tym czasie na miejscu pojawili się policjanci, którzy znieśli protestującą na chodnik i wylegitymowali ją. Oprócz tego skierowali do sądu wniosek o ukaranie z kodeksu wykroczeń. Kobiecie może grozić do 500 zł grzywny.

Zobacz także: Polityk PiS wsparł fundację Owsiaka. Skąd niechęć TVP do WOŚP?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(242)
Marrs
3 miesiące temu
Za PRL dwie blondynki konnego patrolu w 20 sekund przekonałby do powstania i szybkiego oddalenia się. Płonęły by krzaki na plecach i pośladkach.
peerelczyk
3 miesiące temu
Polskie ekoświry też w akcji !?
Miastowy
5 miesięcy temu
Lepiej by było gdyby nakłaniała posiadaczy ogrodów i działek do stawiania zbiorników na deszczówkę oraz gdyby sama zaczęła sadzić drzewa, krzewy i zioła w parkach i lasach oraz budować ziemianki i pustostany z ogniskiem dla bezdomnych oraz turystów, którzy zgubili się w lesie. Tak byłoby lepiej
Miastowy
5 miesięcy temu
ODPOWIEDZI Mózg 2 dni temu zgłoś Co podpisał Lech Kaczyński? Prawo unijne ma pierwszeństwo przed prawem krajowym państwa członkowskiego. 2. Państwa mają obowiązek zapewnić skuteczność prawa unijnego. 3. Krajom członkowskim nie wolno jest wprowadzać przepisów prawa krajowego, które byłyby sprzeczne z prawem unijnym. 4. W razie sprzeczności przepisów prawa unijnego i krajowego, zastosowanie mają przepisy prawa unijnego. 5. Późniejsze prawo krajowe nie deroguje wcześniejszego prawa. Jak Polska nie przyjmie europejskich wartości to stanie się Afganistanem a nawet Afryką Europy, będzie skansenem ciemnoty i zacofania oraz zapaścią gospodarczo-cywilizacyjną i Putin na nas łapy położy! Lewica to partia, która popiera unijne wartości a od unijnych wartości uzależnione są dotacje a tym samym los każdego Polaka. Dalej głosujcie na pis i konfederację, oni pistępują tak jak im Putin powie. Lepsza lewica i unijne dotacje, niż pis i konfederacja oraz brak dotacji, fanatyzmu religijno - nacjonalistyczny i ciemnota oraz bycie pod zaborem rosyjskim. Raz Polska zmieniła kulturę i wyznanie i zyskała. Niech Polska będzie nowoczesna, świecka i bogata a nie ZACOFANA, religijno nacjonalistyczna i biedna i skłócona z całym światem, na łasce Putina i biedna. To pis i konfederacja podzielili Polskę, dzieląc obywateli polskich na lepszy sort tzw,, prawdziwi Polacy " i gorszy sort czyli antypolaków, zdrajców itd. Według pis i konfederacji jak ktoś nie jest katolikiem o prawicowym światopoglądzie to nie jest Polakiem a prawdziwy Polak to tylko katolik o prawicowym światopoglądzie a jak dostajesz od tego wzorca to jesteś wrogiem. W Polsce węgla jest mało, sporo go stracono podczas katastrofy w Turowie i dlatego węgiel sprowadza się z Rosji, ale tego głośno się nie mówi! Jak pis lub konfederacja będą rządzić Polską to będziemy mieli NSDAP +faszyzm + nacjonalizm +fanatyzm religijny oblany sosem inkwizycyjnym z posypką feudalizmu i cyrki z seriali zniewolona i gra o tron oraz życie w czasach rewolucji przemysłowej (ziemia obiecana film) a potem polski na mapie nie będzie a Rosja się powiększy o wielkość Polski! Co jest mniejszym złem? Nie dajmy zrobić z nas zapaści cywilizacyjno-gospdarczej oraz drugiego Afganistanu wręcz Afryki lub Indii.
Walto
5 miesięcy temu
Greta.. daj już spokój.. pomijając.. rozumiem, że Ci aktywiści.. piszą na kartonie z papieru z 16 recyklingu. Dojada autobusem elektrycznym. W domu prąd mają świecące oczami. To są chorzy ludzi.. greenpeace też ma statki na wiatr A z kontynentu na kontynent płyną o własnych siłach.. kupę robią i nawóz dla swoich roślin. Brak mi słów. Przybywają się łańcuchami zrobionych zapewne zpozaziemi materiałem.
8787
5 miesięcy temu
No i w tym korku, oraz na objeżdżaniu ..diotki, spaliła się w sumie dodatkowa tona paliwa.
mariola
5 miesięcy temu
jaka aktywistka ? po prostu osoba chora, niezrównoważona psychicznie... nie ma się z czego śmiać tylko leczyć !
szkonmak
5 miesięcy temu
Dlaczego policja bawi się w tragarzy? Ona powinna dostać nakaz opuszczenia jezdni. Nie wykonanie tego powinno skutkować pałowaniem. W podskokach by ją opuściła.
benek
5 miesięcy temu
Jak nic za rok poseł PO, tam takich potrzebują.
werda
5 miesięcy temu
Rozumiem że z ulicy prosto do psychiatryka ją zanieśli. Jaki mandat dostała za to wykroczenie ? Godzinę zajęło nasze dzielniej policji ogarnięcie niepełnosprawnej umysłowo ? Zajęci byli ściganiem za maseczki w galeriach ?
Brjrj
5 miesięcy temu
Kiedyś ja trzepanie jakiś na podwójnym gazie i będzie spokoj.
Jam jest
5 miesięcy temu
osoby jadace kozanowską w Poznaniu. dziennikarzyku zdecyduj jakie miasto
Pod mostem
5 miesięcy temu
Uratujemy klimat, a z podatków i certyfikatów CO2 wybudujemy dużo mostów dla bezdomnych. Pod mostem cieplej.
Kasza
5 miesięcy temu
Ewidentnie próba sprowadzenia zabójstwa w ruchu drogowym. Takie pudła mogą zabić, widziałem w telewizorze!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić